Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Yogendra, Paul Ashis - Ragas: Love And Harmony (Relaxing India Spirit)

Flaga Polska 20 września 2019, piątek
Arysta: Yogendra, Paul Ashis
Wytwórnia: Soliton
Inne

Album ten zawiera trzy Ragas: Bageshri, Kirwani, Bhoopali.
Bageshri to majestatyczna, kontemplacyjna Raga na spokojny wieczór. Jest łagodna, ale potężna, dojrzała i współczująca. Jej powaga i głębia dają poczucie spokoju. Wyrażenie Bageshri oznacza dorosłego, dobrze skoncentrowanego dorosłego, żyjącego w równowadze między światem zewnętrznym i światem wewnętrznym, aktywnego i namiętnego, gdy jest to konieczne, ale po prostu spokojnego lub głęboko medytującego, gdy nie jest wymagane jest żadne działanie.

Kirwani to Raga na bardzo romantyczny wieczór, dla żyjących w poczuciu miłości we wszystkich jej odcieniach. Kiedy jesteśmy zakochani, wszystko wydaje się pełne otaczającej radości i piękna. Cały świat jest jak raj. Z drugiej strony jest też smutek, ból i tęsknota za każdym razem, gdy ukochany jest nieobecny, nawet strach przed utratą lub groźna otchłań zazdrości. Kirwani odzwierciedla obie strony romantycznej miłości - radości i smutku - w wyrafinowany i delikatny sposób.

Bhoopali to wieczorna raga pełna radości i jasności. Jest ustabilizowana i daje silne poczucie stabilności i naturalnego porządku, nigdy nie staje się ciężka, sztywna ani restrykcyjna. Powoduje lekki, niewinny, radosny stan umysłu i pozwala wewnętrznemu dziecku swobodnie się poruszać. Mówi się, że Bhoopali wzmacnia pewność siebie, przynosi ulgę w żałobie i depresji, a także tworzy poczucie ochrony i bezpiecznego autorytetu.
Lista utworów:
Raga Bageshri
1. Alap 10:50
2. Gat in slow Tintal 15:25
3. Gat in fast Tintal & Jhala 9:12
Raga Kirwani
4. Alap 5:52
5. Gat in medium Sitarkhani 6:55
6. Gaat in fast Tintal & Jhala 6:12
Raga Bhoopali
7. Alap 4:34
8. Gat in Dadra 6:01