Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Yannick Le Pennetier, Roman Surżenko - Bękarty. Thorgal. Młodzieńcze Lata. Tom 8

Flaga Polska 15 kwietnia 2020, środa
Autor: Yannick Le Pennetier, Roman Surżenko
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Ósmytom cyklu fantasy opowiadającego o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii.
Thorgal siedzi w lochu króla Danii Haralda Sinozębego i ma stać się "atrakcją" przygotowywanej na cześć arabskich dyplomatów uczty. Młody wiking sam nie wie, co tak naprawdę go czeka, ale postanawia tego nie sprawdzać i wraz z innymi skazańcami organizuje ucieczkę z więzienia. Tymczasem Aaricia pracuje w kuchni na zamku duńskiego władcy i czeka na okazję, by zdobyć jakąś wartościową rzecz, dzięki której mogłaby opłacić podróż powrotną do domu. Oboje bohaterowie nawet nie przypuszczają, że niedługo przyjdzie im wziąć czynny udział w niebezpiecznej i krwawej rozgrywce o władzę nad Danią!
Autorami serii "Thorgal: Młodzieńcze lata" są francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko. Oprócz tego cyklu wspólnie tworzą też inną historię z uniwersum Thorgala – "Louve", opowiadającą o przygodach córki ciemnowłosego wikinga.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.