Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Viktor Frankl - Człowiek w poszukiwaniu sensu

Flaga Polska 13 listopada 2019, środa
Autor: Viktor Frankl
Wydawnictwo: Czarna Owca
Nauka

To jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu dzieł Freuda. Frankl, więzień Auschwitz, w głębokim i poruszającym eseju opisuje swoje obozowe doświadczenia, by na ich podstawie odkryć najsilniejszy z ludzkich popędów – dążenie do poszukiwania sensu.
"Gdybyś w tym roku miał przeczytać tylko jedną książkę, powinno być nią dzieło doktora Frankla".
Los Angeles Times
"Victor Frankl to jeden z autorytetów moralnych XX wieku. Jego przemyślenia związane z zagadnieniami wolności człowieka, jego godność oraz poszukiwania sensu życia mają głęboki wymiar humanitarny i moc przemieniania ludzkich serc i umysłów".
Naczelny rabin Brytyjskiej Wspólnoty Narodów, dr Jonathan Sacks
"Victor Frankl twierdzi, że zło i cierpienie nie mogą nas zniszczyć w sensie ostatecznym. Ta niezwykle wzruszająca książka kładzie podwaliny pod świadomość człowieka. To hymn ku czci każdego, kto niczym mityczny Feniks jest w stanie powstać z popiołów, wybierając życie zamiast ucieczki".
Brian Keenan, autor "An Evil Cradling"
"Jedna z najbardziej wyjątkowych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Całkowicie odmieniła moje życie, stając się jego częścią i podstawą mojego nauczania. Obowiązkowa lektura dla każdego".
Susan Jeffers, autorka bestsellera "Nie bój się bać"
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.