Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Tom Taylor, Darick Robertson - Wzlot i upadek. Hellblazer

Flaga Polska 27 października 2021, środa
Autor: Tom Taylor, Darick Robertson
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Gdy pewien nieprzyzwoicie bogaty człowiek spada z nieba, jego niefortunny lot kończy się makabryczną śmiercią na iglicy kościoła. Sprawa jest o tyle dziwna, że mężczyzna ma na plecach... skrzydła. Na domiar złego jest zaledwie pierwszą kroplą istnego deszczu biznesmenów, którzy kończą równie marnie jak on. Zbita z pantałyku detektyw Aisha Bukhari drepcze w miejscu, próbując znaleźć rozwiązanie tej nietypowej zagadki, gdy odwiedza ją przyjaciel z dzieciństwa, fachowiec od wiedzy tajemnej John Constantine, który odkrywa związek pomiędzy upadającą elitą a pewnym wstrząsającym wydarzeniem ze wspólnej przeszłości jego i Aishy. Co takiego zabójstwa grubych ryb mogą mieć wspólnego z pierwszą ofiarą na sumieniu Johna? Jaką rolę w tych wydarzeniach odgrywają niebo i piekło? Jak zachowa się Constantine? Czy niczym mściwy Robin Hood pozwoli bogatym sukinkotom dalej spadać z nieba, mimo że do pewnego stopnia ciąży na nim odpowiedzialność za całą tę sytuację?
Okultystyczny kryminał "Hellblazer: Wzlot i upadek" jest dziełem gwiazdorskiego duetu: scenarzysty Toma Taylora ("DCeased", "Injustice") i rysownika Daricka Robertsona ("Chłopaki", "Transmetropolitan").
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach "Hellblazer: Rise and Fall" #1–3 oraz galerią okładek alternatywnych i szkice Daricka Robertsona.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.