Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Tom King, Barnaby Bagenda - Omega Men

Flaga Polska 14 października 2020, środa
Autor: Tom King, Barnaby Bagenda
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Przygodowa, a jednocześnie poważna opowieść o mechanizmach rządzących światem. Zamknięta historia, którą można czytać bez znajomości innych serii DC.
Kyle Rayner, Biała Latarnia, został zabity przez Omega Men, uznawanych za terrorystów i fanatyków. Tak twierdzi oficjalna propaganda. A może owi bandyci są ostatnią nadzieją na wolność w zapomnianym przez Boga sektorze Wszechświata? Jednak Biała Latarnia żyje – jest więziony przez Omega Men, którzy chcą go zwerbować, aby walczył w nieustającej wojnie z wszechpotężną Cytadelą i jej tyrańskimi rządami. Czy kiedy Kyle pozna bliżej garstkę istot wyjętych spod prawa, zacznie kwestionować wszystko, co wie o byciu bohaterem? Czy złamie przysięgę Latarni i dołączy do rewolucjonistów? A może odkryje, że Omega Men są jednak potworami?
Scenarzystą tej niezwykłej opowieści jest zdobywca Nagrody Eisnera Tom King ("Mister Miracle", "Batman – Pewnego dnia"). Za rysunki odpowiedzialny jest mieszkający w Indonezji grafik Barnaby Bagenda, który zdobył popularność właśnie serią "Omega Men".

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.