Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

TGD - Kolędy świata 3

Flaga Polska 18 listopada 2022, piątek
Arysta: TGD
Wytwórnia: Agora S.A.
Inne

Pop-gospelowa formacja TGD po raz kolejny zabiera słuchaczy w muzyczną podróż dookoła globu.
Bożonarodzeniowe melodie z Irlandii Północnej, Brazylii, Ugandy, Armenii czy Indii przeplatają się z polskimi ("Dzisiaj w Betlejem", "Jezusa narodzonego", "Do szopy"), tworząc niezwykle barwną całość. Płytę otwiera ukraiński "Szczedryk", czyli znana na całym świecie "Kolęda dzwonków", a zamyka ją utwór "Ocaleni", napisany pod wpływem dramatu dziejącego się od niemal roku w Ukrainie. Obok historii o narodzinach Chrystusa opowiadanej na wiele sposobów i w różnych językach (polski, angielski, staroormiański, igbo, punjabi) pojawia się modlitwa o pokój i ponadczasowe przesłanie: "kto ratuje jedno życie, jakby cały świat ratował".
Płyta "Kolędy Świata 3", podobnie jak poprzednie z tej serii, może towarzyszyć słuchaczom nie tylko na Święta, ale przez cały rok. Znajduje się na niej kilka znakomitych kompozycji amerykańskich, które dzięki polskiemu tekstowi mają szansę zadomowić się w naszej kulturze, tak jak kilka lat temu słynne "Mario, czy już wiesz?". Za sprawą pomysłów aranżacyjnych tandemu Piotr Nazaruk - Paweł Zarecki, jak i pełnej polotu gry całego zespołu instrumentalnego, tradycyjne kolędy znajdujące się na tym albumie brzmią bardzo atrakcyjnie i współcześnie. Wyjątkowym atrybutem tego projektu jest brzmienie zespołu wokalnego, który poruszając sięswobodnie w różnych stylach muzycznych, wyśpiewuje modlitewne refreny z niezwykłym "żarem".
W tym kolędowaniu na 100 głosów chórowi i solistom TGD towarzyszą znakomici goście: Ania Karwan, Kuba Badach i Mateusz Ziółko oraz dzieci z warszawskiej Szkółki TGD. Płyta ma podwójnie świąteczny charakter, ponieważ zespół TGD obchodzi w tym roku swoje 40 urodziny.
Lista utworów:
1. Szczedryk
2. Mówią ludzie/ Dzisiaj w Betlejem
3. Zostań
4. Charni chey pyar aa gya/ Jezusa narodzonego
5. Światłość świata
6. Upon a Winter's Night/ Do szopy
7. Chi na anyi
8. Królu mój/ Wszystko Tobie
9. Mizerna cicha
10. Dobryj weczir Tobi/ Kef Kef
11. Zamieszkaj tu
12. Niebo wykrzykuj
13. Pan z nami
14. Peace on Earth
15. Ocaleni