Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Stwory nocy i inne historie

Flaga Polska 29 kwietnia 2020, środa
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Komiksowe adaptacje opowiadań popularnego pisarza i scenarzysty Neila Gaimana, znanego chociażby z cyklu "Sandman". W skład tomu wchodzą historie: "Arlekin i walentynki", "Morderstwa i tajemnice", "Stwory nocy" oraz publikowane po raz pierwszy w Polsce "Fakty w sprawie odejścia panny Finch" i "Zakazane narzeczone niewolników bez twarzy w sekretnym domu nocy straszliwych żądz".

Gaiman jak zawsze zachwyca czytelników swoją wyobraźnią. W niebie, gdzie wszyscy są zajęci tworzeniem świata, dochodzi do zbrodni. Archanioł szukający winnego trafia do XX-wiecznego Los Angeles. Grupa przyjaciół opiekuje się srogą panną Finch. Razem trafiają do zatęchłych komnat podziemnego cyrku, gdzie można wejść do Gabinetu Spełnionych Życzeń. Ale trzeba być bardzo ostrożnym z życzeniami! Czarny Kot z pozoru wydaje się zabłąkanym, wiejskim kocurem, ale w niezwykły sposób będzie potrafił odwdzięczyć się za okazaną mu dobroć.

Autorami scenariuszy są Neil Gaiman i P. Craig Russell, a rysunki stworzyli John Bolton, Michael Zulli, P. Craig Russell i Shane Oakley.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.