Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Stephan Micus - Thunder

Flaga Polska 20 stycznia 2023, piątek
Arysta: Stephan Micus
Wytwórnia: Universal
Inne

Stephan Micus:
Frame Drum, Dung Chen, Burmese Temple Bells, Himalayan Horse Bells, Ki un Ki, Bass Zither, Bowed Dinding, Kyeezee, Shakuhachi, Sarangi, Nyckelharpa, Kaukas, Sapeh, Voice, Nokhan
Stephan Micus to wyjątkowy muzyk i kompozytor. Kolekcjonuje instrumenty z całego świata i tworzy z nimi własne muzyczne pejzaże. "Thunder" jest jego 25. solowym albumem dla ECM, którego brzmienie zostało zdominowane przez czterometrową tybetańską trąbkę dung chen, instrument, którego niedawno Micus odkrył i którego używa po raz pierwszy. To grzmiący dźwięk tego instrumentu doprowadził do powstania nazwy albumu i dziewięciu utworów na cześć bóstw z całego świata. "Dedykuję tę muzykę wielkiej rodzinie bogów piorunów na całym świecie, pokornie mając nadzieję, że – kiedy ją usłyszą – ich niszczycielskie moce zostaną w jakiś sposób uspokojone" – mówi.
Na albumie usłyszymy Stephana Micusa grającego na instrumentach z całego świata - z Tybetu, Indii, Birmy, Borneo, Syberii, Japonii, Ameryki Południowej, Gambii, Namibii, Szwecji i Bawarii. Album ukazuje się z okazji 70. urodzin Stephana przypadających 19 stycznia.
Lista utworów:
1. A Song For Thor
2. A Song For Raijin
3. A Song For Armazi
4. A Song For Shango
5. A Song For Vajrapani
6. A Song For Leigong
7. A Song For Zeus
8. A Song For Ihskur
9. A Song For Perun