Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Stan Sakai - Usagi Yojimbo Saga. Tom 5

Stan Sakai - Usagi Yojimbo. Saga. Księga 5
Flaga Polska 7 października 2020, środa
Autor: Stan Sakai
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Nowe wydanie popularnej serii "Usagi Yojimbo". Blisko 600 stron przygód niezwykłego królika ronina.
Piąta księga zbiera historie wydane w tomach: "Spotkania ze śmiercią", "Matka Gór", "Opowieść Tomoe".
Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.
Usagi wraca do prowincji Geishu, gdzie od pewnego czasu dochodzi do dziwnych wydarzeń. Ludzie znikają, a z wierzchołka porośniętej lasami Matki Gór unoszą się kłęby dymu. Długouchy ronin z przyjaciółką Tomoe wpadają na trop spisku, który może doprowadzić do przejęcia władzy w całej Japonii przed ich odwiecznego wroga. Ponadto Usagi będzie uczestniczył w eksperymentach lotniczych, pomoże tajemniczej lisicy i weźmie udział w chanoyu – tradycyjnej ceremonii parzenia i podawania herbaty.
Seria "Usagi Yojimbo Saga" to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.