Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Sarah Bartlett - Tajemnice wszechświata w 100 symbolach

Flaga Polska 5 lutego 2016, piątek
Autor: Sarah Bartlett
Wydawnictwo: Arkady
Nauka

Książka "Tajemnice wszechświata w 100 symbolach" na przykładzie skarbów dawnych kultur umożliwia Czytelnikowi poznanie i zrozumienie obecnych również w naszym życiu odwiecznych wierzeń i rytuałów. Pokazuje, w jaki sposób odczytywać. Treści ukryte w znakach i symbolach, opowiada fascynująca historie mistycyzmu. Od najdawniejszych czasów ludzie odczuwali pragnienie poznania i zrozumienia świata, Poddania go swojej kontroli i zaprzęgnięcia jego Niewidzialnych magicznych mocy do własnych celów. Liczące ponad 17000 lat malowidła naskalne w jaskini Lascaux we Francji, starożytne Egipskie misteria Izydy, dziwne inskrypcje Runiczne wikingów i inne znaki i symbole są Świadectwem nieprzemijającego pragnienia ujarzmienia niewidzialnych sił kosmosu. Dla człowieka współczesnego są często inspiracja, ale tez budzą jego niepokój, wciąż fascynują go i uwodzą swoja tajemniczością.

Jest wspaniale ilustrowanym kompendium przedstawiającym znaki I symbole, które, jak wierzono, umożliwiają wtajemniczonym poznanie i zrozumienie sekretów wszechświata. Każdy symbol, od azteckiego Kamienia Słońca i Włóczni Przeznaczenia po kamień runiczny Istaby Ilinie Nazca, ma swoja historie. Astrolog Sarah Bartlett bada, co znaki i symbole mogą powiedzieć o bogach czczonych przez naszych Przodków: demiurgach, których dziełem jest Świat, boginiach-matkach, a także późniejszych Bogach skandynawskich, inkaskich czy hinduskich. Przedstawia rytuały związane Z Wężem Wizji w mitologii Majów, omawia pochodzenie i znaczenie tarota, kalendarze wróżebne i zodiak.

Książka odsłania treści ukryte w znakach i symbolach występujących w każdej religii, w astrologii, sztuce i literaturze, ujawnia sekretne znaczenia tajemniczych przedmiotów. Tajemnice wszechświata w 100 symbolach wprowadzając nas w święte wierzenia i rytuały minionych cywilizacji, pozwalają dostrzec sens świata, w którym żyjemy.