Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

OT.TO - Wesołych Świąt

Flaga Polska 25 listopada 2022, piątek
Arysta: OT.TO
Wytwórnia: Dressler
Inne

Stało się... Ryszard Makowski wrócił do Kabaretu OT. TO w 2022 roku. Nikt chyba nie przypuszczał, że po ponad dwudziestu latach ci trzej: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski znów staną wspólnie na scenie i razem będą pracować w studio nagraniowym. A jednak!
Najpierw wystąpili na deskach opolskiego amfiteatru podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej wykonując przeboje sprzed lat: "To już lato" i "Wakacje".
Potem wzięli się do pracy twórczej, której efektem jest płyta "Wesołych Świąt" z dwunastoma piosenkami (jak dwanaście potraw wigilijnych) w znakomitej większości napisanymi w tym roku (jakkolwiek do klimatu albumu pasowało też kilka utworów wykonywanych przez Kabaret OT. TO jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia).
Atmosfera studiów nagraniowych Polskiego Radia: S-3 i legendarnego S-4 im. Jerzego Wasowskiego oraz udział w przedsięwzięciu wybitnych artystów (których do współpracy zaprosił Kabaret OT. TO) spowodowały, że powstała płyta naprawdę wyjątkowa.
Piotr Kostrzewa poprowadził Chopin University Big Band (którego jest szefem) oraz sekcję smyczkową Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, w sposób perfekcyjny wykonujące hollywoodzkie aranżacje Wojciecha Kostrzewy (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa). Młodszy Kostrzewa, to jeden z najzdolniejszych kompozytorów i aranżerów młodego pokolenia, czego najlepszym dowodem jest pierwsza nagroda Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Wygrywając ten konkurs w 2018 roku dwudziestosześcioletni wówczas Wojciech Kostrzewa zostawił w pokonanym polu kilku swoich profesorów.
Nad nagraniami i produkcją muzyczną płyty "Wesołych Świąt" czuwało czujne ucho Rafała Paczkowskiego, jednego z najbardziej utytułowanych polskich reżyserów dźwięku. Ostateczne brzmienie nadał albumowi w czasie procesu masteringu Przemysław Nowak.
Zapowiedzią krążka, jest utwór "Znowu idą święta", który Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje od 25 listopada, zgodnie z pierwszymi słowami piosenki:
Choć dopiero jest listopad
To nie będzie żadnym faux pas
By prezenty kupić już
wpisującymi się w najnowsze tendencje handlowe, by zaraz po Wszystkich Świętych na sklepowych witrynach zaczynała rządzić Gwiazdka.
Dewiza Kabaretu OT. TO: "Dawać wszystkim ludziom radość swoim śpiewem, to przyjemne jest jak nie wiem" wyraźnie rezonuje w każdej z dwunastu świątecznych piosenek umieszczonych na płycie. Wierzymy, że "Znowu idą święta", jak i pozostałe utwory z albumu "Wesołych Świąt" usatysfakcjonują rzesze miłośników Kabaretu OT. TO!
Lista utworów:
1. Wesołych Świąt
2. Znowu idą Święta
3. A ja wierzę w Świętego Mikołaja
4. Jadę do Ciebie na Święta
5. Święty Mikołaj, Święty Mikołaj
6. Pada, pada
7. Ubierzmy choinkę
8. Dwanaście potraw
9. W dzień Bożego Narodzenia
10. Kolejna choinka
11. Pocałunki pod jemiołą
12. Przyjdź do nas, przyjdź Święty Mikołaju