Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Nick Spencer - Tajne imperium

Flaga Polska 15 lipca 2020, środa
Autor: Nick Spencer
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Steve Rogers poświęcił życie walce o wolność. Dziś jednak jest jej największym wrogiem i jako agent faszystowskiej organizacji Hydra nie cofnie się przed niczym, żeby zdobyć władzę nad światem. Jego autorytarnym rządom sprzeciwią się Czarna Wdowa, Kapitan Marvel, Doktor Strange i inni superbohaterowie, ale ich ruch oporu ma niewielkie szanse w starciu ze zbrodniczym reżimem, który opanował nie tylko media i państwowe instytucje, lecz także serca wielu ludzi. Czy mimo to znajdą sposób na ocalenie uniwersum Marvela?
Oto wielki finał sagi o upadłym Kapitanie Ameryce, na którą składają się także album "Avengers: Impas – Atak na Pleasant Hill" i dwa tomy serii "Kapitan Ameryka: Steve Rogers".
Scenariusz tego niepokojąco aktualnego thrillera politycznego napisał Nick Spencer – autor historii zebranych w albumie "Ant-Man: Druga szansa" oraz serii "Iron Man 2. 0" i "The Amazing Spider-Man". Twórcami rysunków są: Daniel Acuña ("Uncanny Avengers"), Steve McNiven ("Wojna domowa"), Rod Reis, Jesús Saiz, Andrea Sorrentino ("Staruszek Logan") i Leinil Francis Yu ("Inhumans kontra X-Men").
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.