Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Mariko Tamaki - Nowe sąsiedztwo. Batman Detective Comics. Tom 1

Flaga Polska 22 marca 2023, środa
Autor: Mariko Tamaki
Wydawnictwo: Story House Egmont
Komiksy

Pierwszy tom docenionego przez krytyków cyklu opowieści o Batmanie "Detective Comics" ukazującego się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC.
W Gotham zachodzą poważne zmiany, a nowy burmistrz Christopher Nakano chce się pozbyć Batmana. Mroczny Rycerz opuszcza posiadłość Wayne'ów i Jaskinię Nietoperza – przenosi się do kamienicy w sercu miasta i buduje nowe mikrojaskinie w tunelach kanalizacyjnych Gotham, dzięki czemu jest bliżej ludzi, których przysiągł chronić.
Spojojne miejskie życie zakłóca niespodziewane morderstwo. Tragiczne wydarzenie wbija się niczym sztylet w samo serce okolicy, którą Batman nazywa teraz swoim domem. Co gorsza – to właśnie Wayne jest głównym podejrzanym! Makabryczna śmierć Sary Worth sprawia, że jej bogaty i skłonny do przemocy ojciec nie cofnie się przed niczym. Roland Worth żąda, by Wayne zapłacił za swoje rzekome czyny, i pragnie zniszczyć Batmana, który ośmielił się stanąć mu na drodze. Wraz z nagłą falą przemocy na ulicach Gotham pojawia się nowy złoczyńca, czerpiący energię z rozlewu krwi... Nikt – nawet sam Batman – nie jest bezpieczny!
Tom został stworzonych przez autorów jednej z historii zamieszczonej w albumie "Stan przyszłości: Batman" – scenarzystkę Mariko Tamaki ("Supergirl: Jak być super", "Harley Quinn: Piękna katastrofa") oraz rysownika Dana Morę ("Raz i na zawsze", "Klaus"). W tym tomie znajdziecie również dodatkowe prace autorstwa Viktora Bogdanovica ("Action Comics", "The Silencer"), Claytona Henry'ego ("Batman/Superman"), Johna Ridleya ("I Am Batman"), Dustina Nguyena ("Robin & Batman") i wielu innych!
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach "Detective Comics" #1034–1039.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.