Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Louise Simonson, Walt Simonson - Stopiony. Havok i Wolverine

Flaga Polska 19 maja 2021, środa
Autor: Louise Simonson, Walt Simonson
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

W czasach, gdy świat wstrzymał oddech ze strachu przed nuklearną zagładą, dwaj mutanci – Wolverine i Alex Summers, alias Havok – ruszają na beztroską wyprawę do Meksyku. Wkrótce jednak na ich trop wpadają sowieccy terroryści. Rozdzieleni przyjaciele nie mają wyboru: muszą się odnaleźć w świecie politycznych spisków i nieustannej zdrady... i razem pokrzyżować plany ludziom, którzy postanowili rzucić Zachód na kolana.
Po "Przedwiecznych" Jacka Kirby'ego prezentujemy drugi album z ekskluzywnej, stworzonej z myślą o koneserach komiksowej klasyki kolekcji Marvel Limited. "Havok i Wolverine – Stopiony" to jedyna w swoim rodzaju opowieść o X-Men z niesamowitymi ilustracjami stworzonymi przez parę malarzy – Jona J. Mutha i Kenta Williamsa, znanych z przełomowej antologii "Epic Illustrated" wydawanej przez Marvel Comics w latach 80. ubiegłego wieku. Jon J. Muth jest również laureatem Nagrody Eisnera za powieść graficzną "The Mystery Play" stworzoną wspólnie z Grantem Morrisonem. Scenariusz "Stopionego" to zaś dzieło sławnej pary – Waltera Simonsona, autora kultowego "Thora" z lat 1983–1987, oraz Louise Simonson, współtwórczyni postaci Cable'a i Apocalypse'a, znanej z serii "X-Factor" i "New Mutants".
Eleganckie polskie wydanie w specjalnym powiększonym formacie zawiera nie tylko całość serii (zeszyty "Havok & Wolverine: Meltdown" #1–4), lecz także materiały przybliżające historię i proces powstawania komiksu oraz dodatkowe szkice i ilustracje autorstwa Jona J. Mutha oraz Kenta Williamsa.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.