Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Jerome Charyn, François Boucq - Kanibale Nowego Jorku

Flaga Polska 27 kwietnia 2022, środa
Autor: Jerome Charyn, François Boucq
Wydawnictwo: Story House Egmont
Komiksy

Komiks narysowany przez znakomitego francuskiego grafika François Boucqa, zdobywcy wielu wyróżnień branżowych, w tym aż trzech nagród Festiwalu Komiksowego w Angoulême.

Nowy Jork, rok 1990. Młoda policjantka Azami zostaje wciągnięta w rozgrywki ludzi zajmujących się mroczną i przerażającą działalnością. W ostępach wielkomiejskiej dżungli istnieje ukryty świat, gdzie za duże pieniądze można zdobyć rzecz najważniejszą – wieczną młodość. Jednak, jak każdy nielegalny towar, także ten jest produkowany za pomocą krwawych metod. Korzenie tajemniczego procederu sięgają wydarzeń sprzed niemal pół wieku – wtedy to w pewnym radzieckim gułagu narodziły się potwory, dla których ludzkie ciało to tylko materiał umożliwiający przetrwanie i przynoszący duże zyski...

Scenariusz albumu stworzył Jerome Charyn, uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich pisarzy, a rysunki są dziełem francuskiego mistrza komiksu François Boucqa (m. in. serie "Księżycowa Gęba" i "Bouncer" do scenariuszy Alexandra Jodorowsky'ego). Polski czytelnik miał już możliwość poznania efektów wspólnej pracy Charyna i Boucqa w komiksie "Czarcia morda". Z kolei opowieść "Kanibale Nowego Jorku" jest powiązana fabularnie z – również opublikowaną w Polsce – historią "Tulipanek" tych samych dwóch twórców.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.