Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Hugo Pratt - Mu - zaginione miasto. Corto Maltese. Tom 12

Flaga Polska 22 stycznia 2020, środa
Autor: Hugo Pratt
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Rok 1925. Corto Maltese i Rasputin zostają zaproszeni na pokład prywatnego statku, gdzie spotykają przyjaciół z dawnych lat. Okazuje się, że nie jest to rejs wypoczynkowy, ale sekretne przedsięwzięcie, do którego realizacji jest potrzebna obecność obu byłych piratów, znanych też jako nieustraszeni poszukiwacze skarbów. Czego szuka na tropikalnych wodach tak doborowe towarzystwo, jak wenezuelski tropiciel tajemnic przeszłości, brazylijska czarownica, znawca okultyzmu i młody archeolog? Przed Corto jedna z jego najbardziej zadziwiających wypraw, która zawiedzie go nie tylko w mrok prehistorycznych sekretów, ale też w otchłań magicznych snów...
Serię o przygodach marynarza włóczęgi i romantycznego awanturnika stworzył słynny włoski scenarzysta i rysownik Hugo Pratt (1927–1995), znany polskiemu czytelnikowi ze znakomitych albumów "Indiańskie lato" czy "El Gaucho".
Cykl "Corto Maltese" jest obecnie uznawany za klasykę komiksu europejskiego. Pierwszy album serii pt. "Opowieść słonych wód" zdobył w 1976 roku prestiżową nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Angoulême w kategorii najlepszy komiks realistyczny.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.