Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Enej - Kolędy z pierwszą gwiazdą

Flaga Polska 2 grudnia 2022, piątek
Arysta: Enej
Wytwórnia: My Music
Inne

Po kilku latach koncertowania, spotykania z publicznością i nieustannego zbierania doświadczeń zespół ENEJ wraca z zupełnie nowym albumem skupionym wokół tematyki świątecznej.
"Kolędy z pierwszą gwiazdą", bo taką nazwę nosi owa płyta, to czternaście kolęd, pastorałek i piosenek zaaranżowanych oraz skomponowanych z charakterystyczną dla Eneja energią i uśmiechem. Zespół po raz kolejny udowadnia, że ceni sobie przede wszystkim radość płynącą z wyjątkowego okresu świątecznego, każde nagranie, które znajduje się na liście, emanuje bowiem niezwykłą pogodą ducha, udowadniając jednocześnie, że zespół jest w wyśmienitej formie twórczej i wykonawczej.
Muzycy przyzwyczaili już słuchaczy do swobodnego poruszania się w bardzo zróżnicowanej stylistyce, zatem i tym razem czerpią garściami z rozmaitych gatunków muzycznych, co czyni całość podwójnie ciekawą dla odbiorców, tym bardziej, że do znanych wszystkim kolęd dołączyła autorska piosenka świąteczna "Jedna z chwil" oraz nieśmiertelny, zimowy hit "Z kopyta kulig rwie" zaśpiewany wraz ze Skaldami.
Łącząc charyzmę, energię, radość stale obecne w muzyce zespołu Enej oraz odwołania do tradycji i muzyki ludowej, otrzymujemy absolutnie niepowtarzalną i porywającą mieszankę, która z pewnością zadowoli każdego słuchacza i umili rodzinne spotkania przy świątecznym stole.