Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Ed Sheeran - Autumn Variations

Flaga Polska 29 września 2023, piątek
Arysta: Ed Sheeran
Wytwórnia: Warner Music
Inne

Ed Sheeran zapowiedział następną płytę pt. "Autumn Variations". Za produkcję materiału ponownie odpowiada Aaron Dessner, z którym wokalista pracował przy ostatnim krążku "-" (Subtract).

 

"Zeszłej jesieni odkryłem, że ja i moi przyjaciele przechodzimy przez wiele życiowych zmian. Po gorącym lecie wszystko albo się uspokoiło, ustabilizowało, rozpadło, stanęło na głowie lub implodowało" - opowiada Ed Sheeran.

 

"Kiedy na początku ubiegłego roku przechodziłem przez trudny okres, pisanie piosenek pomogło mi zrozumieć moje uczucia i pogodzić się z tym, co się działo. Kiedy dowiedziałem się o różnych sytuacjach moich przyjaciół, napisałem piosenki, niektóre z ich perspektywy, niektóre z mojej, aby uchwycić, jak oni i ja postrzegaliśmy świat w tym czasie. Były wzloty zakochania i nowe przyjaźnie pośród upadków złamanego serca, depresji, samotności i zagubienia" - kontynuuje artysta.

 

"Mój tata i brat opowiedzieli mi o kompozytorze Elgarze, który skomponował "Wariacje Enigma", gdzie każda z 14 kompozycji dotyczyła innego z jego przyjaciół. To właśnie zainspirowało mnie do stworzenia tego albumu. Kiedy pracowałem nad "Subtract" z Aaronem Dessnerem, od razu się dogadaliśmy. Pisaliśmy i nagrywaliśmy non-stop, a ten nowy album narodził się właśnie z tej współpracy. Uważam, że wspaniale uchwycił klimat jesieni w swoich dźwiękach. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają tę płytę, tak bardzo jak ja" - podsumowuje Ed.Tracklista:1. Magical

2. England

3. Amazing

4. Plastic Bag

5. Blue

6. American Town

7. That’s On Me

8. Page

9. Midnight

10. Spring

11. Punchline

12. When Will I Be Alright

13. The Day I Was Born

14. Head > Heels