Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości - Inwazja Nerdów. Volume 1

Flaga Polska 2 grudnia 2022, piątek
Arysta: Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości
Wytwórnia: Step Hurt
Inne

Grajkowie Przyszłościto dalekosiężny projekt autorstwaCzesława Mozila, w którym dzieci inspirują dzieci.

Nowa płyta zatytułowana"Inwazja Nerdów Vol. 1"to kontynuacja nagrodzonej przez Akademię FonograficznąFryderyk 2020wkategorii"Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa", płyty pt. "Kiedyś to były Święta". I choć "Inwazja Nerdów Vol. 1"porusza inne niż świąteczne tematy, to zamysł projektu pozostał ten sam: dzieci i młodzież ze szkół i ognisk muzycznych z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi. W sumie na płycie zagrałoponad sześćset dzieci i młodzieży z dziewięciu polskich miast, a dodatkowo, do każdego utworu zostały zrealizowane teledyski.

Płyta opowiada o pasjach i hobby. Zachęca młodych ludzi do samorozwoju oraz ośmiela do podejmowania prób w poszukiwaniu tego, co sprawia im przyjemność i radość bycia sobą. Usłyszymy tu piosenki opowiadające o wielu zainteresowaniach: od powszechnych gier komputerowych, przez miłość do czytania książek, komiksów, rysowania, aż po ... marzycielstwo. Są to piosenki, które w warstwie tekstowej, mają motywować młodych ludzi do odkrywania swoich pasji nawet wtedy, jeśli nie są one popularne lub powszechne.

Jest to również ważny projekt dla samych dzieci, które wzięły udział w nagraniu tego krążka. Po długim lockdownie i zdalnych zajęciach, kiedy to muzyka w szkołach była odłożona na dalszy plan, powrót do spotkania i wspólnego muzykowania, wszystkim sprawił ogromną radość. Projekt Grajkowie Przyszłości skrywa jeszcze jedną muzyczną niespodziankę. Na każdy krążek do wspólnego muzykowania Czesław Mozil zaprasza gości specjalnych. Na tej płycie usłyszymyKasię Łaskę iAnię Brachaczek. Za warstwę tekstową ponownie odpowiada znany krakowski poeta -Michał Zabłocki.