Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Christophe Arleston, Louis Jean Mourier - Trolle z Troy. Tom 6

Flaga Polska 27 kwietnia 2022, środa
Autor: Christophe Arleston, Louis Jean Mourier
Wydawnictwo: Story House Egmont
Komiksy

Szósty album zbiorczy pełnej humoru i niezwykłych przygód serii fantasy Christophe'a Arlestona, twórcy bestsellerowego cyklu "Lanfeust z Troy". Album zawiera oryginalne tomy 21–24: "Złoto trolli", "W trollej szkole", "Sztuka prymitywna" i "Kamień z nieba".
Trolle nigdy nie mają spokoju ze strony ludzi. Tym razem włochaci mieszkańcy lasu będą musieli sobie poradzić z tłumami uczestniczącymi w gorączce złota. Potem wrócimy do dzieciństwa Wahy, kiedy jeszcze uczyła się w trollej szkole. Ona i inne maluchy znajdą się w niebezpieczeństwie, gdy pewna wiedźma postanowi wykorzystać ich mleczne zęby do ponurych czarów. Następnie Waha i jej przyjaciele zostaną wciągnięci w niedorzeczny konkurs ogłoszony przez bajecznie bogatego władcę miasta wzniesionego na środku pustyni. A na koniec bezwłosa trollica spróbuje uratować swoją wioskę przed katastrofą nadlatującą z nieba.
Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m. in. "Odyseja Lanfeusta", "Zdobywcy Troy") wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do "Trolli" jest Jean-Louis Mourier, twórca ilustracji także do innych opowieści napisanych przez Arlestona: "Ognie Askellu" i "Wojowniczki z Troy".

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.