Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Chaiko - Zamieszanie w Niebiańskim Pałacu. Małpi król. Tom 1

Flaga Polska 11 lutego 2026, środa
Autor: Chaiko
Wydawnictwo: Story House Egmont
Komiksy

Pierwszy tom znakomitej komiksowej adaptacji najsłynniejszej chińskiej opowieści przygodowo-fantastycznej: „Wędrówki na Zachód” Wu Czeng’ena.

Na małej wyspie pojawia się małpa – małpa niezwykła, bo narodzona ze skały. Szybko zostaje władcą swojego plemienia, jednak to jej nie zadowala. Marzy o nieśmiertelności, więc rusza w nieznane, aby odkryć tajemnicę życia wiecznego. Pozna nauki mędrców, stoczy pojedynki z demonami, zdobędzie cudowną broń, stanie się sławna we wszystkich Trzech Światach... I wtedy przyjdzie czas na rzucenie wyzwania bogom. Czy sprytny małpi król będzie w stanie walczyć z zastępami niebian?



Twórcą cyklu o królu małp jest chiński scenarzysta i rysownik o pseudonimie Chaiko (właśc. Cai Feng), autor lub współautor kilkunastu one-shotów i serii, w tym opowieści fantasy „Shayne” i „La chronique des Immortels”, kryminału historycznego „Les enquetes de Nicolas Le Floch” czy adaptacji powieści Agathy Christie „Morderstwo w Orient Expressie”.



Powyższy opis pochodzi od wydawcy.