Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Brian Wood, Riccardo Burchielli - Strefa zdemilitaryzowana. DMZ. Tom 4

Flaga Polska 24 lutego 2021, środa
Autor: Brian Wood, Riccardo Burchielli
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Czwarty tom przygód Matty'ego Rotha, młodego korespondenta wojennego, w rewelacyjnej serii "DMZ – Strefa Zdemilitaryzowana".
Kiedy Matty Roth po raz pierwszy pojawił się w DMZ, dostał wyjątkową szansę, aby z dziennikarską rzetelnością opowiedzieć światu o życiu oblężonego miasta. Stało się jednak inaczej, ponieważ Matty w pewnym momencie zaczął wspierać populistycznego polityka Parco Delgado. Nie tylko pomógł samozwańczemu przywódcy wygrać wybory, ale także przyczynił się do tego, że Parco zdobył broń atomową. Teraz Matty, przygnieciony poczuciem winy za rolę, którą odegrał w ostatnich wypadkach w DMZ, czuje się odrzucony przez wszystkich. Nie potrafi wrócić do społeczeństwa. Wkrótce zacznie się ostatnia bitwa. Czy Matty opowie się po stronie mieszkańców miasta, które pokochał?
Autorem scenariusza "DMZ" jest wielokrotnie nominowany do Nagrody Eisnera Brian Wood, znany z takich serii jak "Ludzie Północy", "The Couriers", "The Massive", "Star Wars", "Conan Barbarzyńca", "Lord of the Rings" i "X-Men". Rysunki wykonał włoski artysta Riccardo Burchielli, znany polskim fanom z serii "Ludzie Północy".
Tom trzeci zawiera zeszyty 45–59 serii oryginalnej.
Komiks dla dorosłych.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.