Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Brian Michael Bendis, Steve Epting - Nadejście Lewiatana. Superman. Tom 2

Flaga Polska 3 czerwca 2020, środa
Autor: Brian Michael Bendis, Steve Epting
Wydawnictwo: Egmont Polska
Komiksy

Drugi tom serii "Superman Action Comics" laureata Nagrody Eisnera – scenarzysty Briana Michaela Bendisa ("Daredevil" "Ultimate Spider-Man") oraz doskonałego rysownika Steve'a Eptinga ("The Avengers", "Kapitan Ameryka").

Uniwersum DC to niebezpieczne miejsce. Na każdego superbohatera szybującego po niebie albo superłotra grasującego po ulicach swojego miasta przypada tajna organizacja tocząca wojnę pod powierzchnią. Checkmate. Spyral. ARGUS. DEO. Oddział Specjalny X. Niektóre z tych tajnych agencji i sekretnych stowarzyszeń są dobre. Niektóre złe. Inne działają na pograniczu dobra i zła.

Teraz, jedna po drugiej, wszystkie są likwidowane przez najbardziej przerażającą tajną organizację, jaką widział świat, a jest nią: Lewiatan. Ta rozbudowana i niebezpieczna sieć niepowstrzymanych tajnych agentów walczyła swego czasu z Batmanem. Teraz Lewiatan powrócił, a na jego czele pojawił się nowy, jeszcze bardziej niebezpieczny przywódca.
Takie tęgie głowy jak Amanda Waller, Talia Al-Ghul i generał Sam Lane przegrywają starcie po starciu z zastępami Lewiatana. Tymczasem nieustraszeni dziennikarze Jimmy Olsen i Lois Lane walczą o ujawnienie prawdy.

Na drodze Lewiatana stoi tylko Człowiek ze Stali. Lecz w obliczu przeciwnika, który jednocześnie jest wszędzie i nie ma go nigdzie, w dłuższej perspektywie nawet Superman jest bez szans.

Album rozpoczyna jedno z ciekawszych wydarzeń ze świata DC Comics – "Lewiatan" ("Event Leviathan").

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.