Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Agnieszka Kozłowska - Wszyscy wyszli z PAKI

Flaga Polska 14 kwietnia 2020, wtorek
Autor: Agnieszka Kozłowska
Wydawnictwo: Mando
Biografie

PAKA dobrego humoru
Na scenę wychodzą konferansjerzy: razPiotr Bałtroczyk, razArtur Andrus, potemMaciej Stuhr. Wieczór płynie wartko. Poznajemy (prawie) wszystkie kabarety w Polsce, ich zabójcze żarty i najostrzejsze riposty. Rozbrajają nasKabaret Potem, Hrabi, Neo-Nówka. Pojawia sięKabaret Moralnego Niepokoju, Łowcy. B, a do tegoAni Mru-Mru.
Po kuluarach najsłynniejszej imprezy kabaretowej w Polsce oprowadza nas Agnieszka Kozłowska, zdradzając, jak do PAKI trafić. Dzięki opowieściom autorki, współzałożycielki legendarnego przeglądu, czujemy się tak, jakbyśmy zasiedli w gronie jurorów wszystkich PAK. Przy okazji dowiadujemy się, dlaczego jedne skecze śmieszą, a inne męczą.
A także: dla kogo Zbigniew Wodecki wykonał hejnał z wieży Mariackiej? Kto otrzymał termos z dedykacją Jacka Kuronia, a kto grzebień Stanisława Tyma? Z kim Ewa Wachowicz jeździła traktorem po Rynku krakowskim? Czyja "gwiazda" nie przetrwała pierwszego mycia podłóg? Jak radził sobie ze stresem Piotr Bałtroczyk i dlaczego był to schabowy za 16 złotych? Kto wziął prysznic na scenie z Manuelą Gretkowską? I co trzeba było ukręcić satyrowi, by PAKA przetrwała?
"Tęsknię za Tobą, PAKO, marzę o Tobie. Modlę się, abym mógł siedzieć jak najdłużej. "
Stanisław Tym
"PAKA to ładne doświadczenie. Fajna rzecz... Raz na rok organizatorzy taką paczkę zawiązują, pakują taką paczkę i wysyłają do narodu. Co naród z tą paczką zrobi, to jego sprawa. "
Andrzej Poniedzielski
"Mowa jest srebrem a milczenie owiec. "
Damian Rogala(ulubiona myśl jednego z Rektorów UJ)
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.