Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Zuzanna Wędołowska, Marta Kostka - Rozgryzione. Jak nauczyć dziecko dobrze jeść

Flaga Polska 8 lutego 2023, środa
Autor: Zuzanna Wędołowska, Marta Kostka
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Inne

Liczba decyzji żywieniowych, które podejmujesz każdego dnia, potrafi przytłoczyć. Jednak prawdziwa karuzela wątpliwości i lęków pojawia się, gdy poza sobą musisz zacząć karmić również swoje dziecko.
Jak zacząć rozszerzanie diety?
· Dlaczego dziecko nie chce jeść warzyw?
· Czy nie waży za dużo?
Co robić, gdy jedyne, co chce jeść, to sucha bułka?
Jednak czy temat żywienia dzieci zawsze był tak skomplikowany? Nasze prababki karmiły swoje pociechy bez tabelek, zaleceń lekarskich i ekologicznych słoiczków. Być może to właśnie w naszej przeszłości kryje się odpowiedź na pytanie:
Jak nauczyć dziecko dobrze jeść?
Zapraszamy cię w wyjątkową podróż po żywieniu dzieci. Marta Kostka i Zuzanna Wędołowska opowiedzą, jak kiedyś karmiono dzieci, skąd się bierze u nich niechęć do jedzenia warzyw, jak uczą się nowych smaków, czy siatki centylowe nigdy się nie mylą oraz dlaczego we współczesnym świecie tak trudno odmówić kolejnej porcji ciasta. Autorki przeprowadzą cię przez kolejne etapy żywienia dzieci, przyjrzą się najczęstszym problemom (w tym wybiórczości i otyłości) i zaprowadzą cię nie tylko tam, gdzie zazwyczaj rodzą się wszystkie problemy, ale też w miejsce, gdzie leżą wszelkie ich rozwiązania: do wspólnego posiłku przepełnionego miłością i radością płynącą z jedzenia.
Razem z nami rozgryź żywienie dzieci i naucz dziecko dobrze jeść!
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.