Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Zone of the Enders HD Collection

Flaga Polska 29 listopada 2012, czwartek
Flaga Europa 30 listopada 2012, piątek
Flaga Stany Zjednoczone 30 października 2012, wtorek
Producent: Kojima Productions
Wydawca: Konami
PS3 X360

Zone of The Enders to seria gier, która pierwotnie ukazała się na konsoli PlayStation2. Pierwsza część miała premierę w 2001 roku, a druga o podtytule 2nd Runner w 2003.

Akcja gry toczy się w XXII wieku, kiedy to ludzkość skolonizowała Marsa oraz zaczęła właśnie kolonizować Jupitera. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie gigantyczne roboty znane jako Laborious Extra-Orbital Vehicles (LEV). Mieszkańcy kolonii zwani przez ziemian „Enders” z czasem przestali być traktowani na równi z mieszkańcami Ziemi – nakładano na nich surowe prawo i poddawano reperkusjom. Koloniści uformowali rebelię i stworzyli armię robotów Orbital Frames. Historia rozpoczyna się w momencie kiedy młody chłopiec Leo Stenbuck z Jupitera dosiada jednego z robotów Orbital Frame zwanego Jehuty. W jednej chwili staje się posiadaczem potężnej mocy. Po której stronie się opowie?Zestaw składa się z dwóch tytułów stworzonych przez Kojima Productions na konsolę PlayStation2 – Zone of the Enders i Zone of the Enders: The 2nd Runner. Obie gry zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów walk ogromnych mechów i gier akcji, głównie dzięki genialnej futurystycznej oprawie oraz wciągającej fabule, opowiadającej o wojnach międzyplanetarnych.

Zarówno Zone of the Enders, jak i Zone of the Enders: The 2nd Runner zostały odświeżone i wyposażone w zupełnie nową oprawą graficzną w wysokiej rozdzielczości.