Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Zimnv - Ślady czereśni

Flaga Polska 17 maja 2019, piątek
Arysta: Zimnv
Wytwórnia: Universal
Alternatywa

Zimnv to projekt muzyczny trójki młodych artystów. Zespół na debiutanckiej płycie "Ślady czereśni" łączy elektroniczne brzmienia alternatywy z tradycyjnym indie popem. Sami muzycy żartobliwie określają się mianem "hipsta-zespołu". W wydanym nakładem Broda Records singlu promocyjnym "Dałbym Ci wszystko" ujawnia się pasja tworzenia tanecznych kompozycji, które z pewnością w niedalekiej przyszłości będzie można usłyszeć w ogólnopolskich rozgłośniach.
Artyści przy pisaniu kompozycji i tekstów, inspiracji szukają w otaczającym ich świecie. Frontmanem zespołu jest Kuba Zimny - rozpoznawalny m. in. za sprawą udziału w programie Must Be The Music z poprzednią formacją, czyli Felix The Baker. Tam poznał Mata Tomasika, który także występuje w Zimnv. Dopełnieniem tria jest gitarzysta Marcin Godek.
"Ślady czereśni"to pierwszy studyjny album zespołu Zimnv. Na krążku znalazło się dziesięć autorskich kompozycji, w tym singiel promujący płytę - “Dałbym Ci wszystko". Twórcą wszystkich tekstów jest Kuba Zimny, czyli frontman zespołu. Wyłania się z nich opowieść o trudach rozstania z niewinnością i kruchym fundamencie, na jakim trzeba zawrzeć porozumienie z dorosłością.
W wydanym nakładem Broda Records albumie, nie tylko treść ma smak dojrzewających owoców. Młodzieńcza świeżość ujawnia się także w warstwie dźwiękowej. Utwory pełne pulsującego rytmu alternatywy, zostały doprawione szczyptą indie popu i ambientowego tła.
Lista utworów:
1. Września
2. Chłopcy
3. Mama
4. Dałbym ci wszystko
5. Na lepsze
6. Nieważne
7. Jak mam powiedzieć ci to
8. RIP
9. Ślady Czereśni
10. Halo