Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Zespół Instrumentalny Marka Sewena - Księżyc na Tahiti

Flaga Polska 12 lipca 2019, piątek
Arysta: Zespół Instrumentalny Marka Sewena
Wytwórnia: Warner Music
Reggae/Ska

Ludowe melodie z Hawajów i Polinezji, przeboje Chaplina i Sinatry oraz indonezyjska melodia ludowa znana z wykonania Violetty Villas? Słodkie smyczki, rozedrgane marimby i liryczne gitary? Gwiżdżący skrzypek orkiestry Polskiego Radia? To wszystko znajdziecie w ramach magicznej wycieczki na Tahiti. Zaprasza Marek Sewen i jego muzycy.
Zrealizowany w 1969 roku projekt "Księżyc na Tahiti" to jedna z niewielu polskich płyt z tzw. lounge music – starannie zaaranżowaną, lekką muzyką o rozrywkowym charakterze. Marek Sewen, znany m. in. z projektu Warszawskie Smyczki, stworzył specjalnie na okazję nagrania zespół złożony z 38 osób. Wśród nich znaleźli się m. in. Piotr Figiel na organach Hammonda, Stanisław Nawarski na gitarze oraz liczna grupa muzyków radiowej orkiestry Stefana Rachonia. Razem zaprezentowali bardzo szeroki program, w którym przedstawiono nie tylko charakterystyczne melodie ludowe tego regionu (jest obowiązkowe "Aloha ‘Oe"), ale też "Strangers In The Night" czy "Limelight" Charlie'ego Chaplina. A wszystko to w spójnych stylistycznie aranżacjach Marka Sewena.
"Księżyc na Tahiti" ukazuje się na płycie CD po raz pierwszy, zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań. W książeczce – oprócz reprodukcji okładki albumu oraz towarzyszącej mu czwórki – krótki szkic na temat powstawania nagrań.
Muzycy:
Stanisław Nawarski – gitara
Bronisław Hajn – gitara hawajska
Zenon Kubis – gwizd artystyczny
Piotr Figiel – organy Hammonda
Zespół instrumentalny oraz kwartet wokalny pod dyr. Marka Sewena
Lista utworów:
1. Aloha ‘Oe
2. Taniec hawajski
3. Cubanacán
4. Strangers In The Night
5. Ali-Alo
6. Hawajska orchidea
7. Księżyc na Tahiti (Pagan Love Song)
8. Taniec Polinezyjski
9. Kiedy Allach szedł
10. Love Is My Song
11. Limelight
12. La Paloma