Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Zawartko/Piasecki - Wagabunda

Flaga Polska 20 września 2021, poniedziałek
Arysta: Zawartko/Piasecki
Wytwórnia: Jazz Sound
Blues/Jazz

Drugi autorski album wrocławskiego zespołu Zawartko/Piasecki.
Nie od dziś wiadomo jak płodnie na artystów wpływają dalekie podróże, piękne widoki, orientalne smaki, zapachy, inspirujący ludzie, ich historie i inna kultura. To właśnie dzięki nim dzieło twórców nabiera nowych barw, staje się zderzeniem dotychczasowych przeżyć z czymś całkiem świeżym i niespotykanym. Duet Zawartko/Piasecki lubi zaskakiwać unikatowym podejściem do wykonawstwa muzycznego, dlatego też artyści zdecydowali się na stworzenie swego rodzaju muzycznej pocztówki z podróży, którą nazwali "Wagabunda".
Oboje świadomi swoich możliwości, biegli technicznie i przekraczający bariery swoich instrumentów, postanowili stworzyć unikatowy projekt zapraszając do wędrówki z "Wagabundą" wyjątkowych muzyków: Tomasza Wendta, Tomasza Pruchnickiego, Roberta Jarmużka, Wojciecha Lubertowicza oraz Grzegorza Pałkę.

Zainspirowani konkretną kulturą, miejscami i zdarzeniami, nadali swojej muzyce wyjątkowy kierunek. 9 tematów przywiezionych z różnych zakątków świata, m. in. : Gruzji, Maroko, Izraela - połączonych z jazzową improwizacją zabierze słuchaczy w piękną muzyczną podróż.
"To muzyka dla podróżników, którzy na swojej drodze poszukują nowych brzmień, nieoczywistych i ładnych melodii oraz emocji.
Splot etnicznych wątków, wspomnień z wyjazdów i doświadczeń życiowych artyści komunikują za pomocą jazzowych środków wyrazu. Magdalena Zawartko wznosi się na wyżyny umiejętności wokalnych, a instrumentaliści czują się w tym wielokulturowym tyglu jak ryba w wodzie. [... ]
Magdalena Zawartko to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych głosów młodego pokolenia polskiego jazzu. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu, z powodzeniem prowadzi działalność pedagogiczną i uczestniczy w wielu ciekawych działaniach muzycznych. Ostatnio zwróciła na siebie uwagę pełną ekspresji i dramaturgii partią solową w projekcie Piotra Wojtasika "Voices". Od dłuższego już czasu tworzy tandem artystyczny z kontrabasistą Grzegorzem Piaseckim, który ma za sobą współpracę z takimi muzykami jak Leszek Możdżer, Maciej Fortuna czy William Parker. " Piotr Wojdat, Jazz Forum (sierpień 7-8/2021)
Muzycy:
Magdalena Zawartko - głos
Grzegorz Piasecki - kontrabas
gościnnie:
Tomasz Pruchnicki - saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, flet alikwotowy, okaryna
Tomasz Wendt - saksofon tenorowy, saksofon sopranowy
Robert Jarmużek - fortepian
Wojciech Lubertowicz - bębny obręczowe, darbuka, udu, duduk
Grzegorz Pałka - perkusja
Lista utworów:
1. Lala Usingizi (Lullaby for Leon)(6:15)
2. Udabno(5:05)
3. Mandżuria(7:27)
4. Syndrom(6:55)
5. Hande(3:24)
6. Mdina(8:12)
7. Moroccan Tea(6:55)
8. Hanyauku (Lullaby for Tymon)(5:06)
9. Wagabunda(7:07)