Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Zamilska - Uncovered

Flaga Polska 10 maja 2019, piątek
Arysta: Zamilska
Wytwórnia: Universal
Elektroniczna

To muzyczna opowieść́ pełna niepokoju, trójwymiarowej przestrzeni, basu i dopełniona charakterystycznym dla Zamilskiej transowym bitem. Droga do powstania albumu była długa i jak mówi sama Zamilska, wymagała zdobycia się̨ na odwagę̨ zaczynania od początku.
Grał jej utwory w swoim programie radiowym w BBC sam Iggy Pop, ale też Mary Anne Hobbs i Tom Ravenscroft. Jej "FuckFray" Nine Inch Nails umieściło na swojej oficjalnej playliście muzycznych rekomendacji na Spotify. Muzyka Zamilskiej pojawia się̨ w najgorętszej grze komputerowej sezonu: "Ruinerze" (soundtrack nagrodzony statuetką Digital Dragons 2018), ale też w nagrodzonym w Cannes krótkometrażowym "Najpiękniejsze Fajerwerki Ever" Aleksandry Terpińskiej. W 2018 Remix utwóru "Gazelle Twin" w wykonaniu Zamilskiej zasilił ścieżkę̨ dźwiękową serialu ABC "How to Get Away With Murder".
Zamilska stworzyła też muzykę̨ na potrzeby filmu dokumentalnego "Turyści" pokazywanego na festiwalach polskich i zagranicznych. Na swoim koncie ma też debiut producencki: utworu Pauliny Przybysz. Ich "Dzielne Kobiety" znalazły się̨ na ostatniej płycie Pauliny "Chodź Tu", za którą Przybysz otrzymała statuetkę̨ Fryderyk 2017. Debiutowała utworami "Quarrel i Duel 35" (który rozbrzmiał nawet podczas pokazu domu mody Dior w Tokyo). Pierwszy album, "Untune", z 2014 umożliwił jej zaistnienie na rynku muzycznym nie tylko w Polsce, ale też za granicą, i występy w całej Europie. Drugie wydawnictwo, "Undone" z 2016, nominowane było do Fryderyka w kategorii "Elektronika". W 2017 natomiast ukazał się̨ singiel "Closer" z gościnnym wokalnym udziałem Resiny, jedynej polskiej artystki wydającej w brytyjskiej wytwórni FatCat Records.
Zamilska chętnie tworzy dla i z innymi artystami. Warto wspomnieć́ kolaborację z Nosowską przy okazji projektu "Powroty" Electronic Beats, czyli remix "Jeśli Wiesz Co Chcę Powiedzieć", ale też z Marią Peszek, dla której Zamilska wykonała remix utworu "Sorry Polsko". Na zaproszenie radiowej Czwórki narodziła się współpraca z Quebonafide i ich wspólny utwór "Święty Spokój" nagrany w ramach cyklu "Żywy Gig". W 2017 Zamilska była częścią Orkiestry Męskiego Grania pod kierownictwem artystycznym Organka.
Wielkim wyzwaniem dla Zamilskiej było stworzenie oprawy muzycznej do pokazu mody "Hold the Rivers" projektanta Michała Szulca, a spełnieniem marzeń z dzieciństwa prowadzony od 2017 roku własny program radiowy "Nocny TransPort" emitowany co środę w radiowej Czwórce, w którym Zamilska prezentuje swoje eklektyczne inspiracje.
Zobaczymy Zamilską na koncertach, a warto pamiętać, że na scenie emanuje energią, a każdy występ to żywiołowa dawka monstrualnego basu i potężnych bitów, publiczność w taneczny trans.
Lista utworów:
1. Message
2. Dolls
3. Hospital
4. Still
5. Hollow
6. Gape
7. Alive
8. Delusion
9. Prisoner
10. Blind
11. Back
12. Front
13. Done