Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Yuja Wang - Ravel: Piano Concertos + Faur Ballade, Op. 19

Flaga Polska 9 października 2015, piątek
Arysta: Yuja Wang
Klasyka

Yuja Wang ugruntowała swoją wyjątkową międzynarodową pozycję. Występuje z czołowymi orkiestrami świata, między innymi z zespołami z Nowego Jorku, Londynu, Amsterdamu i Berlina, regularnie grając z nimi także podczas tras koncertowych w obu Amerykach, Europie i Azji.

The New York Times pisze: „Ona zdaje się mieć wszystko: biegłość, elastyczność, wielką siłę uderzenia i wrażliwość na subtelne niuanse”. A pismo Gramophone dodaje: „Czekamy z wielką niecierpliwością na każde nowe nagranie tej cudownie uzdolnionej pianistki”.

Na jej oczekiwanym nowym albumie z udziałem orkiestry pianistka uwodzi nas wykonując dwa nieśmiertelne hity: „Koncert G-dur” i „Koncert D-dur” na lewą rękę Ravela. Oba wykazujące wpływy jazzu, z którym Ravel zetknął się podczas koncertów w USA w 1929 roku.

Oba te koncerty powstały w okresie pomiędzy 1929 a 1930. Koncert na lewą rękę został zamówiony przez austriackiego pianistę, Paula Wittgensteina, który stracił prawą ręką w czasie I wojny światowej.

Yuja Wang, Lionel Bringuier - wchodząca gwiazda dyrygentury - i słynny zespół Tonhalle-Orchester Zürich w doskonały sposób oddają klimat pełnej ognia muzyki Ravela.

Połączenie legendarnych umiejętności technicznych pianistki z jej inteligencją wykonawczą powoduje. że album daje nam głębokie przeżycia muzyczne o zapadającym w pamięć jazzowym brzmieniu.

Lista utworów:

1. I. Allegramente Andante Tempo I
2. II. Adagio assai
3. III. Presto
4. Andante cantabile Allegro moderato Andante Allegro
5. Lento Andante
6. Allegro
7. Tempo I