Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Years & Years - Night Call

Flaga Polska 21 stycznia 2022, piątek
Arysta: Years & Years
Wytwórnia: Universal
Elektroniczna

Years & Years, obecnie solowy projekt Olly'ego Alexandra, ujawnił pierwsze informacje dotyczące nowego albumu "Night Call". Płyta ukaże się 7 stycznia. Wraz z ogłoszeniem premiery, wokalista zaprezentował nowy, pulsujący singiel "Crave" wraz z niesamowitym teledyskiem, w którym wystąpiła obsada serialu "Bo to grzech" ("It's A Sin"), czyli Omari Douglas, Nathaniel Hall i David Carlisle, a także Munroe Bergdof.
Przypomnijmy, że cieszący się ogromną popularnością cykl niedawno wyróżniony został nagrodą Best New Drama podczas National Television Awards, co stanowiło tylko zwieńczenie tegorocznych sukcesów Olly'ego (wypuścił też singiel "Starstruck", jego remiks z Kylie Minogue, a ponadto wystąpił z Eltonem Johnem na BRIT Awards, wykonując "It's A Sin").

Od kultowej okładki, po euforyczne, młodzieńcze brzmienie, "Night Call" to ekscytujący, nowy rozdział w karierze Years & Years. Zainspirowany takimi artystami jak Sylvestre czy francuskim house'em, na główną muzę swej nowej płyty Olly wybrał postać syreny kuszącej mężczyzn i wciągającą ją w śmiertelną pułapkę. Nowy album, poniekąd o poszukiwaniu miłości (albo kochanka), tak naprawdę traktuje o odnajdywaniu siły wewnątrz siebie. Przyjmując nową perspektywę, niczym Ritchie w "Bo to grzech", w nowych piosenkach Olly miesza rzeczywistość z fantazją, łącząc wszystko tematem odkrywania queerowego życia. Wypełniona po brzegi hedonizmem i eskapizmem płyta "Night Call" wyraża radość i niecierpliwość przed wyjściem w miasto. - Wszystko zrodziło się z fantazjowania, gdy tkwiłem w czterech ścianach - tłumaczy artysta. - Chciałem, żeby w tej muzyce był tak wiele przyjemności, jak to tylko możliwe.

Years & Years, a tym samym Olly Alexander, stał się jednym najbardziej pionierskich wykonawców na współczesnej scenie popowej. Na koncie ma dwa świetnie przyjęte albumy, jest wokalistą, aktorem, ikoną mody i kulturalnym awangardzistą. Zdobył 5 nominacji do BRIT, a jego piosenki zgromadziły ponad 4, 4 miliarda streamów. Alexander może pochwalić się także występami w tak prestiżowych salach jak O2 czy Wembley Arena. Jednocześnie Olly stał się nieustraszonym głosem pokolenia, poruszając publicznie kwestie zdrowia psychicznego czy problemów dotykających społeczności LGBTQ+. To wszystko doprowadziło go do nagrania "Night Call" - najważniejszej dotąd płyty Years & Years.