Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

XCOM: Enemy Within

Flaga Polska 15 listopada 2013, piątek
Flaga Europa 15 listopada 2013, piątek
Flaga Stany Zjednoczone 12 listopada 2013, wtorek
Producent: Firaxis Games
Wydawca: 2K Games
PC PS3 X360

XCOM: Enemy Within wynosi laureatkę tytułów Gra Roku 2012, XCOM: Enemy Unknown, na jeszcze wyższy poziom grywalności, dodając między innymi nowe mapy, wrogów, specjalne zdolności i uzbrojenie.

Podobnie jak podstawowa wersja gry, będzie dostępny w polskiej (dubbing) i angielskiej wersji językowej do wyboru.

XCOM: Enemy Within w wersji na komputer PC ukaże się w formie dodatku, do którego uruchomienia wymagane jest zainstalowanie podstawowej wersji gry XCOM: Enemy Unknown. Na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 dodatek XCOM: Enemy Within zostanie wydany z dołączoną podstawową wersją gry XCOM: Enemy Unknown w formie zestawu zatytułowanego Commander Edition.

Główne cechy XCOM: Enemy Within:
• Nowe zdolności żołnierzy: zbadaj obcą technologię i odblokuj ulepszenia operacyjne:

• Zbuduj Laboratorium Genetyczne, by zmieniać swych żołnierzy fizycznie, łącznie z usprawnianiem wzroku, umysłu i kończyn.

• Zbuduj Laboratorium Cybernetyczne, by skonstruować Zmechanizowany Egzoszkielet (MEC). Nowa klasa „Żołnierz MEC” ma specjalne zdolności i każdy z jej pancerzy może być wyposażony w nową broń, np. miotacz ognia lub granatnik.

• Nowe uzbrojenie i wyposażenie: daj swoim żołnierzom nowe możliwości taktyczne i zaopatrz ich w nowe projekty prosto od inżynierów ze Zbrojowni.

• Nowi przeciwnicy: opracuj taktyki potrzebne do pokonania nowych typów zagrożenia, np. Mechtoidów.

• Nowe strategie: odkryto wartościowe źródło wiedzy Obcych, znane jako Meld. Zabezpiecz je na polu walki i odblokuj dzięki niemu nowe zdolności i technologie.

• Nowe wyzwania taktyczne i mapy: zmierz się z nowymi wyzwaniami, na zwiększonej o połowę liczbie dostępnych lokalizacji.

• Nowe mapy, poziomy i możliwości trybu wieloosobowego: stwórz własną drużynę korzystając z większej liczby opcji i rozgrom przeciwników podczas intensywnych pojedynków turowych.