Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Wrona - Sen o smaku lukrecji

Flaga Polska 5 listopada 2021, piątek
Arysta: Wrona
Wytwórnia: Dressler
Hip-Hop

Oto kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia, płyta laureatki tegorocznego konkursu Czwórki Polskiego Radia – Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO!.
Od pięciu lat w audycji Czwórki Będzie Głośno! pojawiają się młodzi, niezależni twórcy i wykonawcy, prezentujący szerokie spektrum muzycznych poszukiwań.
Oprócz możliwości osobistego zaprezentowania swych nagrań na antenie i rozmowy w audycji Będzie Głośno!, artyści ci dostają szansę debiutu płytowego, poprzez udział w ocenianym przez Czwórkowe jury konkursie Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO!.
W tym roku jury jednogłośnie zdecydowało, że na płytę najbardziej zasługuje materiał przysłany przez Weronikę Jasiówkę – WRONĘ. To artystka o niezwykle ciekawej osobowości, założycielka i perkusistka żeńskiego zespołu rockowego BRAIN'S ALL GONE, z którym zagrała ponad 200 koncertów, nie tylko w Polsce i dotarła do półfinału jednego z telewizyjnych konkursów muzycznych.
W 2018 roku WRONA rozpoczęła działalność solową, a jej głos można było usłyszeć na singlu "Divide & Conquer" kalifornijskiego duetu Dj LA RIOTS.
Wydana właśnie płyta "Sen o smaku lukrecji", autorskie przedsięwzięcie WRONY, niemal w całości została przez nią skomponowana, artystka zagrała na wszystkich instrumentach i napisała prawie wszystkie teksty. Tylko w kawałku "Teraz ja" współautorem i producentem jest Juliusz Kamil.
Damian Sikorski, juror i pomysłodawca konkursu Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO! tak mówi o tegorocznej laureatce: Wrona jest kolorowym wulkanem, dla której wizerunek jest prawie tak samo ważny, jak tworzenie muzyki. W jej twórczości liczą się słowa. Korzysta z przywileju niezależnej artystki, która nie musi się martwić, czy tekst jest wystarczająco bezpieczny, czy nie. Konsekwentnie małymi kroczkami buduje swój świat, nie powierzając swojej muzyki i wizerunku producentom. [... ] Niezależna, nie boi się ryzykować i pomimo wygranej w konkursie - nie jest "produktem na sprzedaż".
My uważamy, że mimo takich deklaracji niezwykle zgrabne utwory WRONY, utrzymane w stylistyce electro/alternative/pop, znajdą wielu nabywców.
Partnerami konkursu Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO!, są Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Związek Artystów Wykonawców STOART. Stowarzyszenia Autorów ZAiKS wyróżniło WRONĘ w edycji 2021 także za najlepszą muzykę i teksty wśród wszystkich przysłanych na konkurs materiałów.
Artystów zainteresowanych takim początkiem kariery informujemy, że następna edycja konkursu Wydaj płytę z BĘDZIE GŁOŚNO! wystartuje wiosną 2022 roku.

Lista utworów:
1. Cozonogi
2. Double Tap
3. Strvngers
4. Teraz Ja!!! (RADIO EDIT)
5. Teraz ja!!!
6. Matka Teresa
7. Tinder Bingo
8. Jak Debbie Harry
9. D. I. E (WHO'S GONNA SAVE U NOW)
10. Sen o smaku lukrecji
11. Nebraska