Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Wojtek Mazolewski - Yugen

Flaga Polska 29 października 2021, piątek
Arysta: Wojtek Mazolewski
Wytwórnia: Agora S.A.
Blues/Jazz

"Wszystko zaczęło się, gdy po latach znowu złapałem za gitarę...
Gitara jest dla mnie wehikułem czasu, talizmanem, lekarstwem, które teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. To powrót do korzeni.
Album YUGEN to mój osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem. Grając czuję świat pięknym urozmaiconym pełnym różnorodnych form życia inspirującym miejscem, gdzie każdy może być szczęśliwy będąc sobą.
Dziękuję, każdej z osób, która dane mi było spotkać. Ta płyta jest wyrazem wdzięczności, za wszystko, co mnie spotkało, na mojej drodze. "
Wojtek Mazolewski

Wojciech Mazolewski- basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu.
Ze swoimQuintetemod 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzoweji nie tylko.
To autor nieoczywistych aranżacji i energetycznego połączenia tradycji z nowoczesnością, która inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.
W swojej twórczościeksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.
Energia artysty znajduję ujście również w formacji Pink Freud, z którą Wojciech ma na koncie kilkaset koncertów, zrealizowanych w kraju i na świecie. Zespół wystąpił między innymi wMeksyku, Chile, Peru, Maroko, Belgii, Francji, Szwecji, Chinach, Rumunii, Czechach, Rosji i na Węgrzech.

Najnowszy projekt zatytułowany "Yugen" i jego singlowy "Manifest" jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom. W tym projekcie Wojciech po wielu latach sięgnął do pierwszego instrumentu, z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat – gitary.
Siłą Yūgen (幽玄)" jest autentyczność i siła prawdy bijąca z dźwięków i słów.
Album ukaże się w sprzedaży jednocześnie w dwóch wersjach – CD oraz na winylu.
Singlem wiodącym zapowiadającym album jest utwór "Manifest", w którego tekście jest zawarte przesłanie / idea całego albumu:
"Wszyscy będziemy szczęśliwi.
Wierzę w ludzi. W naszą siłę, potencjał i sprawczość.
Mamy szanse i możliwości zmieniać świat wokół nas na taki, w jakim chcielibyśmy żyć.
Ten proces zaczyna się w naszych umysłach. "
Zapraszamy na przedpremierowe koncerty, podczas których będzie można usłyszeć album na żywo zanim jeszcze zostanie opublikowany :
2. 09Jassmine - Warszawa
12. 09 w Jazbar - Muchowiec/Katowice

Tracklista CD:
1. Manifest
2. Yugen
3. Moc
4. Union
5. Talisman
6. Wszystko Zmieni Się
7. Ko No Yokan
8. Gaman
9. Pieśń Ziemi
10. Ghost Dance
11. Hana
12. Flower Power
Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.