Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Wojtek Mazolewski Quintet - When Angels Fall

Flaga Polska 17 grudnia 2019, wtorek
Arysta: Wojtek Mazolewski Quintet
Wytwórnia: Agora S.A.
Blues/Jazz

"Oddaję w państwa ręce nową płytę WMQ "When Angels Fall", na której sięgnęliśmy po utwory legendy polskiego jazzu i Hollywood Krzysztofa Komedy. Postać to niezwykła, obdarzona wielkim talentem i potencjałem, owiana tajemnicą, której niespodziewana śmierć przerwała pasmo wspaniałych sukcesów i tworzenia pięknych kompozycji. Przygotowując się do tej płyty, czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim, spotykałem się z ludźmi, którzy go znali, i odwiedzałem miejsca, gdzie mieszkał - od Poznania po Los Angeles. Chciałem poczuć, kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogaciło ten projekt o świadomość, uczucia i emocje i powoli przynosiło efekty – aby stworzyć oryginalny materiał WMQ, pracowaliśmy z zespołem trzy lata.
Wielką inspiracją były też filmy takich mistrzów, jak Roman Polański: "Rosemary's Baby", "Nóż w wodzie", czy Jerzy Skolimowski: "Bariera". Połączenie ich talentu i wrażliwości z muzyką kompozytora do dziś robi wielkie wrażenie i zmusza do myślenia.
To płyta o życiu i śmierci, o przemijaniu i nietrwałości wszystkich rzeczy, a jednocześnie o radości i pięknie świata.
Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo - wieloletni przyjaciel Krzysztofa Komedy i autor okładki legendarnej płyty "Astigmatic" (oraz m. in. Judas Priest "British Steel" i The Clash "The Clash"). Jestem bardzo szczęśliwy, że zrobił to dla nas, tworząc w ten sposób artystyczną klamrę. Dziękuję mu także za to, że obdarował mnie przyjaźnią i wzbogacił o wiele wspaniałych historii - również o Krzysztofie Komedzie, których nie przeczytacie w książkach, ale usłyszycie na tej płycie.
Życzę wam dobrych wrażeń podczas słuchania tych dźwięków. Niech moc muzyki będzie z wami.
Do zobaczenia na koncertach. " - Wojtek Mazolewski
Lista utworów:
1. When Angels Fall
2. Roman II
3. Le Depart
4. Dwaj ludzie z szafą (Two Men And A Wardrobe)
5. Astigmatic
6. Crazy Girl
7. Ja nie chcę spać
8. Memory Of Bach
9. Bariera
10. Sleep Safe And Warm
11. Alleluja
12. Ballad For Bernt
Powyższy opis pochodzi od Wydawcy.