Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Wojciech Głuch - Życie Kamila Kuranta

Flaga Polska 25 stycznia 2019, piątek
Arysta: Wojciech Głuch
Wytwórnia: Universal
Filmowa

Zapadająca w pamięć adaptacja prozy Zbigniewa Uniłowskiego była jednym z ciekawszych polskich seriali telewizyjnych pierwszej połowy lat 80. To także jedno z najważniejszych osiągnięć w dorobku Wojciecha Głucha – teraz pierwszy raz dostępne w pełnym blasku, wprost z oryginalnych taśm.
Choć od lat mieszka w Szwecji, gdzie prowadzi aktywną działalność muzyczną, przez całe dekady Wojciech Głuch był w Polsce gwarantem wysokiej jakości każdego projektu, w jakim brał udział. Komponował, dyrygował, prowadził działalność pedagogiczną. Pracował w warszawskich teatrach Rozmaitości i STS, tworzył muzykę do poetyckich widowisk telewizyjnych i nadzorował z ramienia Studia Opracowań Filmów m. in. nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego do "Pszczółki Mai".
Tworzył także muzykę ilustracyjną na potrzeby teatru i filmu – wśród jego dokonań na tym polu "Życie Kamila Kuranta" to jeden z najjaśniejszych punktów. Muzyka kameralna, pełna liryzmu i ascetycznych, ale przekonujących pomysłów aranżacyjnych, wzbogacona o kilka doskonałych tematów adekwatnych do akcji serialu osadzonej w początku XX wieku.
"Życie Kamila Kuranta" ukazuje się po raz pierwszy na płycie. Materiał został przygotowany na bazie oryginalnych taśm z sesji nagraniowych, jakie zachowały się w archiwum Telewizji Polskiej i zawiera – obok tematów znanych z serialu – motywy, które nie zostały do niego finalnie włączone. W książeczce znalazł się krótki szkic dotyczący muzyki oraz fotosy z serialu.
Muzycy:
Orkiestra pod dyr. Wojciecha Głucha
Soliści:
Adam Zemla - acc
Henryk Miśkiewicz - cl
Marek Bliziński - g
Paweł Perliński - p
Wojciech Głuch - p
Lista utworów:
1. Czołówka
2. Życie I
3. Życie II
4. Temat Kamila Kuranta I
5. Tango I
6. Życie III
7. Życie IV
8. Życie V
9. Życie VI
10. Foxtrot
11. Życie VII
12. Tango II
13. Życie VIII
14. Temat Kamila Kuranta II
15. Życie IX
16. Napisy końcowe