Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Władysław Komendarek - Szafirowa Chimera

Flaga Polska 29 listopada 2019, piątek
Arysta: Władysław Komendarek
Wytwórnia: Universal
Elektroniczna

W obszernej dyskografii Władysława Komendarka, wydany w 1996 roku album "Szafirowa chimera" zajmuje miejsce szczególne. To elektroniczno-progresywna podróż po ziemi i niebie, pełna zaskakujących zwrotów akcji i niecodziennych brzmień. Dawno wyprzedane wydawnictwo powraca w zremasterowanej i poszerzonej formie.
"Szafirowa Chimera" to zbiór złożony z krótszych, bardziej przystępnych utworów oraz rozbudowanych suit, w których elektroniczne instrumentarium zderza się z progresywno-rockową konstrukcją kompozycji. Wciąż przejmujące tematy oraz zaskakujący dobór brzmień powodują, że ponad dwie dekady po swojej premierze "Szafirowa Chimera" wciąż brzmi aktualnie, potężnie i wręcz filmowo.
Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z prywatnego archiwum kompozytora i uzupełniony o niepublikowaną wcześniej kompozycję "Głos Ewy". W książeczce krótki tekst na temat muzyki na albumie oraz niepublikowane zdjęcia. "Szafirowa Chimera" to szósta już część serii wznowień klasycznego katalogu Władysława Komendarka w barwach GAD Records. W przygotowaniu kolejne reedycje (m. in. "Planeta śmiechu") i wydawnictwa z niepublikowanym wcześniej materiałem.
Skład:
Władysław Komendarek – synths
Lista utworów:
1. Przenikanie duszy
2. Widmo ducha
3. Zwierciadło epoki
4. Ścieżka do raju
5. Reinkarnacja nr 10
6. Szafirowa chimera
7. Fabryka sformatowanych mózgów
8. Coda
Bonus Tracks:
9. Głos Ewy