Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Witek Muzyk Ulicy - Folko Rocko Punko Pol

Flaga Polska 17 września 2021, piątek
Arysta: Witek Muzyk Ulicy
Wytwórnia: Góra Muzyki
Rock

Jeden z najbardziej charyzmatycznych artystów polskiej sceny muzycznej – Witek Muzyk Ulicy – powraca z reedycją swojego drugiego albumu studyjnego, "Folko Rocko Punko Polo".
Historia Witka zaczyna się tu, gdzie każdego dnia kończy się wiele innych historii- na ulicy. Rzucił pracę handlowca, żeby po bramach grać na akordeonie. Uwolnił się od pędu codzienności i korporacyjnego wyścigu szczurów, w którym od człowieka myślącego i wrażliwego więcej znaczy ten wydajny i posłuszny. Zaczął wychodzić do ludzi, rozmawiać, doświadczać, żyć. To na ulicy postanowił budować swój świat na nowo, na swoich warunkach i muzycznym fundamencie. Tu odnalazł harmonię, szczęście i niezgłębione źródło zarówno muzycznej, jak i lirycznej inspiracji.

W swoich utworach często dzieli się obserwacjami i refleksjami dotyczącymi codzienności zwykłego człowieka i otaczającego go świata- czasem podejmując próbę uchwycenia i opisania piękna tkwiącego w tym, co ulotne, a niekiedy wyrażając sprzeciw wobec niektórych mechanizmów systemu- ekonomicznego, politycznego, religijnego- wysysających z człowieka jego indywidualność, gaszących ambicję, pasję i energię do życia.

Tytuł drugiego albumu długogrającego Witka Muzyka Ulicy, "Folko Rocko Punko Polo", najcelniej opisuje prezentowany przez niego styl muzyczny- można odnaleźć w nim elementy folkowe, jest i trochę ostrzejszego grania rockowego, jest punkowy bunt, no i jest Polska. Muzyka Witka jest wyjątkowa i trafia w każde gusta niezależnie od wieku i muzycznych preferencji odbiorcy.
Lista utworów:
01. Czemu stać mnie na tak niewiele
02. A ja mam kaca
03. Ciuchy na wagę są ekstra
04. Krawat dusi mnie
05. Dziewczyna lepsza niż kokaina
06. Disco polo rządzi
07. Komornik
08. Futbol futbol show 2018
09. Grażynka i motyle w brzuchu
10. Kołysanka
11. Ja się w tobie zakochałem (wersja koncertowa)