Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Whitesnake - Slip Of The Tongue (30th Anniversary Edition)

Flaga Polska 4 października 2019, piątek
Arysta: Whitesnake
Wytwórnia: Warner Music
Rock

"Slip of the Tongue", ósmy album Whitesnake, był trzecim z rzędu, który pokrył się platyną. Wydany oryginalnie w listopadzie 1989 roku longplay dotarł do 10. miejsca listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii i w USA. Sukces zawdzięczał w dużej mierze przebojom "Fool For Your Loving" oraz "The Deeper The Love". Jedna z ulubionych płyt fanów Whitesnake kończy w tym roku 30 lat i z tej okazji do sprzedaży trafiły wznowienia w różnych formatach, w tym siedmiopłytowy boks.
"Slip Of The Tongue: 30th Anniversary Edition" -wersja 6CD/ DVD zawiera niepublikowana wersje każdego utworu z płyty, jak również alternatywny mix albumu. Dodatkowo, fani otrzymają kilkanaście wcześniej niepublikowanych numerów pochodzących z sesji. Ponadto do zestawu trafiła dotąd dostępna wyłącznie na winylu, kompaktowa wersja wydawnictwa "Slip of the Tongue: The Wagging Tongue Edition" wypełnionego wypowiedziami Davida Coverdale'a na temat każdej piosenki z zestawu.
W ramach deseru do "Slip Of The Tongue: 30th Anniversary Edition" dołączono CD i DVD z zapisem koncertu Whitesnake podczas festiwalu Monsters of Rock Festival, który odbył się w Castle Donington w 1990 roku. Na DVD trafiły również trzy teledyski, które odświeżono a jakość dźwięku podwyższono do formatu 5. 1 Surround. Na potrzeby zestawu przygotowano też nowy promocyjny klip do nagrania "Sweet Lady Luck". Całości dopełniają zakulisowe ujęcia ze studia oraz nowe wywiady z Coverdale'em i Vandenbergiem.
Pozostałe wersje "Slip of the Tongue", w tym składająca się z dwóch krążków CD Deluxe Edition zawierają zremasterowany album, rarytasy oraz niepublikowane bonusy. W sprzedaży dostępna jest również wersja 2LP Deluxe Edition ze zremasterowaną płytą oraz bonusami. Fani mogą nabyć ponadto pojedyncze wydanie, na którym znajduje się zremasterowany materiał, utwory ze stron B singli oraz alternatywne wersje nagrań.
Lista utworów:

Original 1989 Album (2019 Remaster)
1. Slip Of The Tongue
2. Kittens Got Claws
3. Cheap An' Nasty
4. Judgment Day
5. Now You're Gone
6. The Deeper The Love
7. Sailing Ships
8. Wings Of The Storm
9. Slow Poke Music
10. Fool For Your Loving
11. Sweet Lady Luck (Single B-Side)
12. Now You're Gone (Chris Lord-Alge Single Remix)
13. Cheap An' Nasty (Alternate Solo & End)
14. Slip Of The Tongue (Alternate Intro & Breakdown)
15. Fool For Your Loving (Vai Voltage Mix)
16. Judgment Day (Alternate & Extended Solos)
17. Fool For Your Loving (Alternate AOR Mix With CHR Intro)