Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Volbeat - Servant Of The Mind

Flaga Polska 3 grudnia 2021, piątek
Flaga Europa 3 grudnia 2021, piątek
Arysta: Volbeat
Wytwórnia: Universal
Metal

"Servant Of The Mind" będzie ósmym studyjnym albumem duńskiej kapeli Volbeat. Materiał, który powstawał podczas pandemicznych lockdownów, choć ma nieco bardziej introspekcyjny charakter, wciąż posiada niemałą siłę rażenia i jest równie drapieżny, co poprzednie wydawnictwa.

Nad nową płytą Volbeat pracował w składzie Michael Poulsen (gitary, wokal), Jon Larsen (perkusja), Rob Caggiano (gitary) i Kaspar Boye Larsen (bas). Jak zapewniają muzycy, "Servant Of The Mind" to charakterystyczna dla zespołu mieszanka heavy metalu, psychobilly oraz punk'n'rolla połączona oczywiście z drygiem Poulsena do pisania wciągających historii.

- Napisałem całą płytę w ciągu trzech miesięcy - wspomina Poulsen. - Czułem się dobrze, miałem dobry humor, przebywając w domu i zaangażowaną publiczność we postaci własnej osoby. Znajdziecie tu wiele charakterystycznych dla Volbeat elementów. Jeśli porównacie nowy album z naszą pierwszą płytą, usłyszycie, jak rozwinął się styl zespołu, choć nie zniknęły jego kluczowe elementy.

Wraz z ogłoszeniem premiery "Servant Of The Mind", grupa Volbeat opublikowała nowy singiel "Shotgun Blues", który jest swoistą opowieścią o duchach, zainspirowaną osobistymi doświadczeniami Poulsena po przeprowadzce do nowego domu.

- Zawsze, gdy wprowadzasz się do nowego domu, zabierasz ze sobą zmarłych - wyjaśnia frontman. - Dziwne rzeczy zaczęły się dziać, kiedy wprowadziłem się do nowego domu. Rzeczycy nie z tego świata.

Na album trafiły również opublikowane w czerwcu single "Wait A Minute My Girl" i "Dagen Før (feat. Stine Bramsen)", z których pierwszy stał się dziewiątym w dorobku Volbeat numerem jeden na liście Mainstream Rock notowania Billboardu.

Lista utworów:
Temple Of Ekur
Wait A Minute My Girl
The Sacred Stones
Shotgun Blues
The Devil Rages On
Say No More
Heaven's Descent
Dagen Før
The Passenger
Step Into Light
Becoming
Mindlock
Lasse's Birgitta
Opakowanie typu “jewelcase", 13 utworów, 20 stronicowa książeczka, matowy lakier

Tagi: Heavy metal, Hard rock