Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Virgin Prunes - …If I Die, I Die (40th Anniversary Edition)

Flaga Polska 11 listopada 2022, piątek
Arysta: Virgin Prunes
Wytwórnia: Warner Music
Punk

Album "... If I Die, I Die" ukazał się zaledwie kilka tygodni przed boksem "Heresie". Te dwa wydawnictwa ukazują różne oblicza Virgin Prunes. Jedno eksplorujące mityczne światy, a drugie przybliżające surrealistyczne zainteresowanie muzyków twórczą siłą szaleństwa. Przedstawiają również, w jaki sposób zespół lubił eksperymentować z różnymi gatunkami, formami dźwiękowymi i technikami nagrywania.
Album "... If I Die, I Die" został nagrany latem 1982 roku w Windmill Studios w Dublinie. Za produkcję odpowiadał Colin Newman z Wire. Strony winyla, jak i okładka płyty zaprojektowana przez Steve'a Averilla, otrzymały kolory brązowy i niebieski, sygnalizując odpowiednio ziemię i niebo.
"If I Die, I Die" zawiera dziewięć utworów. Brązowa strona przywołuje odległe mistyczne krainy i przywodzi na myśl kulturę irokeską. Znalazły się na niej utwory "Ulakanakulot" (nawiązujący do "wyimaginowanej krainy Kuli Bird, z której pochodzą piękni ludzie"), "Decline and Fall", "Sweethome Under White Clouds" i "Bau-dachöng" (oznaczający "sekretną wewnętrzną mądrość"). Niebieska strona to natomiast jednocześnie powolne i szaleńcze tempo muzyki Virgin Prunes. W piosenek przewijają się różne tematy od starożytności i historii po napięcia i dysfunkcje końca XX wieku. Na tej stronie znalazły się numery "Baby Turns Blue", "Ballad of the Man", "Walls of Jericho", "Caucasian Walk" i "Theme for Thought", który zawiera mówione fragmenty wiersza Oscara Wilde'a "The Ballad of Reading Gaol".
Przygotowana z okazji 40-lecie edycja zawiera zremasterowany materiał, w limitowanym Mediabooku na dwóch krążkach CD. Drugi dysk zawiera 16 utworów, z których 8 wcześniej nie było publikowanych. Wśród nich znalazły się surowe miksy, remiksy i dema. Zestaw 2CD zawiera również zupełnie nowy komentarz Dr Jonathana Wooda.
Lista utworów:
CD 1:
1. Ulakanakulot
2. Decline and Fall
3. Sweethome Under White Clouds
4. Bau-Dachöng
5. Baby Turns Blue
6. Ballad of the Man
7. Walls of Jericho
8. Caucasian Walk
9. Theme for Thought
CD 2:
1. Baby Turns Blue (Colin Newman Remix 2004)
2. Chance of a Lifetime (UK 12")
3. Yeo (UK 12")
4. The Faculties of a Broken Heart (What Should We Do If Baby Turns Blue)
5. The King of Junk (Instrumental) (Rough Mix)
6. Ballad of the Man (Rough Mix)
7. Fado (Rough Mix)
8. Bau-Dachöng (Rough Mix)
9. Theme for Thought (Rough Mix)
10. Pagan Lovesong (Demo)
11. Pagan Lovesong
12. Dave-Id Is Dead
13. Pagan Lovesong (Vibeakimbo)