Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

VEN - Desert

Flaga Polska 12 marca 2021, piątek
Arysta: VEN
Wytwórnia: Sonic Distribution
Hip-Hop

Płyta autorstwa Marcina VENa Łuczyńskiego, weterana polskiej sceny muzycznej od prawie trzydziestu lat. VEN to muzyka instrumentalna wykonywana na instrumentach elektronicznych, ale tworzona na żywo. Czynnik ludzki sprawia, że charakteryzuje się ciekawymi rozwiązaniami harmonicznymi, dopracowanymi brzmieniami i aranżacjami wzbogaconymi efektownymi partiami solowymi.
Marcin VEN Łuczyński na przestrzeni prawie trzech dekad działalności współpracował z takimi muzykami i zespołami jak: Grzegorz Grzyb, Wojciech Kuzyk, Paweł Czekała (Dr. Cycos, The Analogs), Włochaty, Amanita Muscaria, Artur Szolc (ex-Annalist, Music Inspired By... ), Don Conreaux, Jan Izba Izbiński, Włodzimierz Lola Krakus, Carlos Johnson, Piotr Banach (ex-Hey, Indios Bravos), Tadeusz Bogucki. Wszystkie te doświadczenia muzyczne znalazły swoje odbicie w obecnej twórczości VENa, która w dużej mierze za inspiracje ma brzmienia generowane na następujących instrumentach: Nord Lead a1, Korg Krome ex, Korg Wavestate i Behringer Deepmind 12. To barwy i dźwięki stworzone na tych instrumentach, przefiltrowane przez wewnętrzny kod muzyczny, tworzą charakter płyty VEN "Desert".
Elektronika bez harmonii, melodii i brzmienia jest tylko sekwencją generowaną przez urządzenia... Wykonawcy którzy mieli znaczący wpływ na rozwój i warsztat muzyczny według VENa to (chronologicznie): Ray Manzarek, Keith Emerson, Joe Zawinul, Chick Corea, Vangelis.
Muzyka, aranżacje i produkcja: Marcin Ven Łuczyński
Realizacja, mix i mastering: Jacek Maciołek
Fotografie: Magdalena Maciołek
Nagrano w studiu Odbiornik w listopadzie 2020
Lista utworów:
1. Desert
2. Find
3. Android
4. The Last Goodbye
5. Childhood
6. Miami
7. Walking Truth
8. From Dream
9. Joy
10. The Sailors
11. Garden