Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Various Artists - Nasze magiczne Encanto (muzyka z filmu)

Flaga Polska 17 grudnia 2021, piątek
Arysta: Various Artists
Wytwórnia: Universal
Filmowa

Soundtrack do animowanej produkcji Disneya, pt. "Nasze magiczne Encanto"
Piosenki do filmu napisał Lin-Manuel Miranda ("Hamilton", "Vaiana: Skarb oceanu"). Muzykę ilustracyjną skomponowała Germaine Franco ("Dora i Miasto Złota").
Pracując nad soundtrackiem, Lin-Manuel Miranda poświęcił wiele czasu, by lepiej poznać kolumbijską muzykę. - Znałem te rytmy, ale instrumenty i aranżacje w kolumbijskiej muzyce są unikatowe - mówi kompozytor. - Co ciekawe, głównym instrumentem jest akordeon. Fantastycznie było poznać artystów, których o wcześniej nie słyszałem, jak Carlos Vives. Pracując nad tymi piosenkami po prostu zakochiwałem się w kolumbijskiej muzyce i kulturze.
Na płycie znajdzie się sześć piosenek w wersji polskiej oraz dwa utwory w oryginalnym wykonaniu Carlosa Vives oraz Sebastiana Yatry.
- Zawsze marzyłem o tym, by wziąć udział w filmie Disneya - ekscytuje się urodzony w kolumbijskim Medellín, a wychowany w Miami Sebastián Yatra. - Na dodatek okazało się, że film o moim kraju i najlepszym, co mamy do zaoferowania, czyli miłość, rodzinę i cuda.
Za reżyserię filmu "Nasze magiczne Encanto" odpowiadają Byron Howard ("Zwierzogród", "Zaplątani"), Jared Bush ("Zwierzogród") i Charise Castro Smith (scenarzystka "The Death of Eva Sofia Valdez").
"Nasze magiczne Encanto" opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem, urokliwym miejscu zwanym Encanto, w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawia, że każdy w rodzinie posiada wyjątkową moc, każdy z wyjątkiem młodej dziewczyny o imieniu Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.