Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Various Artists - Mystify - A Musical Journey With Michael Hutchence

Flaga Polska 12 lipca 2019, piątek
Arysta: Various Artists
Wytwórnia: Universal
Filmowa

"Mystify – A Musical Journey With Michael Hutchence" – ścieżka dźwiękowa stworzona specjalnie na potrzeby filmu dokumentalnego "Mystify – Michael Hutchence". Już teraz można posłuchać pierwszego singla promującego wydawnictwo, "Spill The Wine".
Gdy wieloletni manager INXS Chris M. Murphy dołączył do ekipy tworzącej dokument "Mystify – Michael Hutchence", nie spodziewał się, jaki emocjonalny rollercoaster go czeka. Pracując z Markiem Edwardsem, przyjacielem od lat, duet przyczynił się do stworzenia czegoś więcej niż soundtracku. To podróż przez rzadkie, niewydane wcześniej utwory, fragmenty dialogów z filmu, wielkie hity INXS i ukryte skarby z bogatej dyskografii zarówno zespołu, jak i Michaela.
"Przez ponad cztery tygodnie Mark i ja siedzieliśmy po nocach i prowadziliśmy podróż po dorobku Michaela, próbując stworzyć z tego nowe dzieło. Nie obyło się bez wielu wzruszeń. Wiemy, że Michaelowi bardzo by się to spodobało. Pewnego razu w środku nocy Mark zadzwonił do mnie ze studia krzycząc: "Stary, w tym pomieszczeniu jest mnóstwo duchów!". Za każdym razem, gdy nie mogłem się zdecydować, czy Michaelowi podobałby się taki kształt utworu, padałem na kolana i modliłem się do niego oraz do boga. Zawsze mi odpowiadali". - opowiada Chris M. Murphy.
Singlem promującym wydawnictwo jest utwór "Spill The Wine", cover utworu z repertuaru Erica Burdona & War.
"Mystify – Michael Hutchence" to pełnometrażowy dokument w reżyserii Richarda Lowensteina, który współpracował z INXS oraz z Hutchence'em przy solowych projektach. Film był prezentowany na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. "Michael Hutchence należy do tej samej ligi co Mick Jagger, Jim Morrison i Robert Plant, (... ) a film to zdecydowanie więcej niż godny hołd" – pisali po premierze dziennikarze "Screen Daily".