Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Various Artists - London Brew

Flaga Polska 7 kwietnia 2023, piątek
Arysta: Various Artists
Wytwórnia: Universal
Blues/Jazz

Projekt płytowy"London Brew" został zainspirowany kultowym albumem Milesa Davisa "Bitches Brew" z 1969 roku. Zostanie wydany nakładem Concord Jazz jako zestaw 2LP, 2CD i cyfrowo. Premiera 31 marca 2023 roku.
"London Brew" utworzyli najbardziej innowacyjni muzycy XXI wieku, zebrani przez producenta i gitarzystę Martina Terefe oraz producenta wykonawczego Bruce'a Lampcov. W projekcie udział wzięli min : Benji B, Theon Cross, Nubya Garcia, Shabaka Hutchings, Dave Okumu, Tom Skinner. Materiał został nagrany podczas pandemii, w grudniu 2020 roku w Paul Epworth's Church Studios w Londynie.
Zapowiedzią albumu jest singiel “Miles Chases New Voodoo in the Church", o którym Nubya Garcia mówi: “ten singiel jest naszą interpretacją ody Milesa Davisa do Jimiego Hendrixa ("Miles Runs the Voodoo Down"). Zawsze byłam bardzo zainspirowana twórczymi umysłami zarówno Milesa jak i Jimiego... . Obaj wytyczali własne ścieżki, co jest czymś, do czego dążyłam w mojej karierze. Już od jakiegoś czasu eksperymentuję ze swoją muzyką, dlatego udział w tym projekcie jednocześnie hołdującym dziedzictwu Milesa był radością zarówno twórczą, jak i osobistą".
To, co zaczęło się jako plan występu na żywo w Barbican z okazji 50. rocznicy Bitches Brew na początku 2020 roku (wydarzenie, niestety zostało odwołane przez pandemię) ostatecznie przerodziło się w coś znacznie większego. London Brew nie jest jedynie hołdem dla ikony współczesnej muzyki, ale także fragmentem muzycznej historii Londynu uchwyconym na krążkach CD. Jak pisze Lampcov w notatkach do albumu, "London Brew jest również inspirowany... Londynem. Miastem, ludźmi, jego kreatywnością i zmaganiami... . ".
Osiem utworów London Brew, to inteligentna i swobodna wizja muzyków, połączonych wspólną improwizacją. "Przez wszystkie moje lata nagrywania nigdy nie byłem zaangażowany w proces improwizacji na taką skalę" - mówi Dave Okumu z The Invisible.
Theon Cross podkreśla, że "możliwość grania z grupą ludzi (pod koniec roku naznaczonego pandemią) z tak swobodnym podejściem do muzyki była poruszającym doświadczeniem",
Shabaka Hutchings dodaje: "Dla mnie, tym właśnie jest Bitches Brew. To grupa muzyków tworzących muzykę z miłości do niej. Tworzą coś, co wyraża jedność i ruch. Oto, czym jest życie... Nie ma nic bardziej żywego niż to. To właśnie Bitches Brew".
London Brew:
Benji B: konsola DJ,
Raven Bush: skrzypce, elektronika
Theon Cross: tuba
Nubya Garcia: saksofon, flet
Tom Herbert: gitara basowa, kontrabas
Shabaka Hutchings: saksofon, instrumenty dęte drewniane
Nikolaj Torp Larsen: syntezatory, Melodica
Dave Okumu: Gitara
Nick Ramm: fortepian, syntezatory
Dan See: perkusja, instrumenty perkusyjne
Tom Skinner: perkusja, instrumenty perkusyjne
Martin Terefe: gitara, elektronika
Lista utworów:
1. London Brew (23:34)
2. London Brew Pt. 2 - Trainlines (15:49)
3. Miles Chases New Voodoo in the Church (7:27)
4. Nu Sha Ni Sha Nu Oss Ra (8:55)
5. It's One of These (6:53)
6. Bassics (2:51)
7. Mor Ning Prayers (9:52)
8. Raven Flies Low (12:53)