Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Various Artists - House Of Gucci (Music From The Motion Picture)

Flaga Polska 18 marca 2022, piątek
Arysta: Various Artists
Wytwórnia: Universal
Filmowa

Film House of Gucci, wyprodukowany przez MGM we współpracy z BRON Creative, wydany przez United Artists Releasing, inspirowany jest prawdziwą, szokującą historią rodziny Gucci stojącej za włoskim imperium mody.

Kiedy Patrizia Reggiani, outsiderka z niskiej klasy społecznej, weszła do rodziny Gucci, jej niepohamowana ambicja zaczęła rozbijać rodzinne więzy, wielopokoleniowe dziedzictwo i uruchomiła spiralę manipulacji, zemsty a na końcu... morderstwa. To porywająca opowieść, która rozgrywa się w otoczeniu wielkiej mody i pieniędzy, okraszona porywającą muzyką.

W obsadzie House of Gucci, filmu wyreżyserowanego przez Ridleya Scotta, znaleźli się Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston oraz Salma Hayek i Al Pacino. Film pokazuje trzy burzliwe dekady splątanej historii wielopokoleniowej rodziny Gucci, począwszy od lat 70. XX wieku, którą odzwierciedla zachwycająca ścieżka dźwiękowa, zawierająca przeboje Donny Summer, Blondie, Davida Bowie, New Order i George'a Michaela.

Obok tych epokowych utworów, usłyszymy piękną muzykę autorstwa Harry'ego Gregson-Williamsa (The Last Duel - “Ostatni pojedynek", Shrek, Mulan i Kingdom of Heaven - “Królestwo Niebieskie"), jednego z najbardziej rozchwytywanych kompozytorów Hollywood, którego długa lista dokonań filmowych i telewizyjnych tylko podkreśla jego wielki talent. W House of Gucci Gregson-Williams skupia się głównie na różnych fazach związku Patricii Reggiani i Maurizio Gucciego. Wyjaśnia, że "partytura zawiera w sobie emocjonalne wzloty i upadki, których doświadcza dwójka głównych bohaterów. "
Na płycie pojawia się również inny włoski bohater, Luciano Pavarotti, który wraz z Dame Joan Sutherland występuje we fragmencie nagrania włoskiej opery "La Traviata" Verdiego. W ten sposób powstał album, który brzmi tak szykownie i modnie, jak sam stylowy Dom Gucci (House of Gucci).

Lista utworów:
1. Faith – George Michael
2. La Ragazza Col Maglione – Pino Donaggio
3. On the Radio – Donna Summer
4. Anna (Ana) – Miguel Bosé
5. Love To Love You Baby – Donna Summer
6. Sono bugiarda (I'm A Believer) – Caterina Caselli
7. Verdi: Libiamo ne'lieti calici (Brindisi) from La Traviata – Luciano Pavarotti, Dame Joan Sutherland, The London Opera Chorus, The National Philharmonic Orchestra/Richard Bonynge
8. Una Notte Speciale – Alice
9. Ritonerai – Bruno Lauzi
10. Here Comes the Rain Again – Eurythmics, Annie Lennox David Stewart
11. I Feel Love – Donna Summer
12. Blue Monday – New Order
13. Paid in Full (The Coldcut Remix) – Eric B. & Rakim
14. A Fifth Of Beethoven – Walter Murphy
15. Heart of Glass – Blondie
16. Ashes to Ashes – David Bowie
17. How Gee – Black Machine
18. House of Gucci Score Suite – Harry Gregson-Williams