Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Various Artists - Cyrano (Original Motion Picture Soundtrack)

Flaga Polska 21 stycznia 2022, piątek
Arysta: Various Artists
Wytwórnia: Universal
Filmowa

Wielokrotnie nagradzany reżyser Joe Wright zachwyca widzów symfonią emocji, romansem i pięknem w dramacie muzycznym Cyrano, odtwarzając ponadczasową opowieść o rozdzierającym serce trójkącie miłosnym. Człowiek wyprzedzający swoją epokę, Cyrano de Bergerac (w tej roli Peter Dinklage) olśniewa grą słów podczas potyczki słownej, jak i błyskotliwą szermierką. Cyrano, przekonany, że jego wygląd czyni go niegodnym miłości do oddanej przyjaciółki Roxanne (Haley Bennett), nie wyznaje jej swoich uczuć - a Roxanne zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Christianie (Kelvin Harrison, Jr. ).
Wspaniała ścieżka dźwiękowa Cyrano, nagrana w Abbey Road Studios, została napisana i skomponowana przez Bryce'a i Aarona Dessnerów z nagrodzonego Grammy amerykańskiego zespołu rockowego The National, z tekstami autorstwa Matta Berningera i kompozytorki Carin Besser. Bryce, Aaron, Matt i Carin stworzyli soundtrack, który jest w pełni integralny ze scenariuszem - od pełnych tęsknoty, marzycielskich melodii w Someone To Say, po rytmiczne When I Was Born i poruszający Madly.
Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy Petera Dinklage, Haley Bennett, Kelvina Harrisona Jr. i Glena Hansarda z muzyką z London Contemporary Orchestra, renomowanego pianisty Víkingura Ólafssona, który nagrał również solowy utwór fortepianowy Saying Goodbye, napisany przez Bryce'a Dessnera. Somebody Desperate jest wyjątkowym dodatkiem do ścieżki dźwiękowej. To utwór, który pojawia się podczas napisów końcowych filmu, został napisany i wykonany przez grupę The National. Ścieżka dźwiękowa nawiązuje do wielokrotnie nagradzanej muzyki filmowej Bryce'a Dessnera, jak również do niedawno nagrodzonej nagrodą Grammy za Album Roku płyty Folklore Taylor Swift, która była współprodukowana przez Aarona Dessnera i aranżowana przez Bryce'a.
Cyrano autorstwa Erici Schmidt został wyreżyserowany przez Joe Wrighta. Świeże, nowoczesne podejście do klasycznej formy, doceni każdy, kto na swojej playliście ma takie utwory jak: I Need My Girl, Light Years, England, Fake Empire, The System Only Dreams in Total Darkness... ...

Lista utworów:

1. Intro
2. Opening
3. Someone to say
4. When I Was Born
5. Dying
6. Madly
7. Ten Men Fight
8. Your name
9. Garrison arrival
10. Not a toy
11. Someone to say (Reprise)
12. Every Letter (Radio Edit)
13. I Love You
14. I Need More (Radio Edit)
15. Overcome
16. The Kiss
17. Marry Christian
18. What I Deserve
19. Saying Goodbye
20. Close My Eyes
21. Wherever I Fall - Part 1
22. Wherever I Fall - Part 2
23. He Will Be Here
24. Cyrano's Message
25. No Cyrano
26. Somebody Desperate
27. Saying Goodbye (Vikingur Piano Solo)