Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Vaclav Smil - Jak naprawdę działa świat. Przewodnik naukowca po naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Flaga Polska 24 kwietnia 2024, środa
Autor: Vaclav Smil
Wydawnictwo: Insignis
Literatura Faktu

Jeszcze nigdy w naszej historii nie dysponowaliśmy tak wieloma informacjami na wyciągnięcie ręki, a mimo to większość z nas nie wie, jak naprawdę działa świat. Dzięki tej książce poznacie i zrozumiecie siedem najbardziej fundamentalnych aspektów, od których zależy nasze przetrwanie i dobrobyt. Począwszy od produkcji energii i żywności, poprzez surowce i globalizację, aż po wszelkie zagrożenia, nasz wpływ na środowisko naturalne i jego przyszłość – książka „Jak naprawdę działa świat” to bardzo potrzebna konfrontacja mitów z rzeczywistością. Bo żeby skutecznie rozwiązywać problemy, musimy najpierw poznać i zrozumieć fakty.Smil nie jest ani optymistą, ani pesymistą. Jest naukowcem. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych i stawiając czoła źródłom dezinformacji – od Yuvala Noah Harariego po Noama Chomsky’ego – odpowiada na najdonioślejsze pytanie naszego stulecia: czy jesteśmy nieodwołalnie skazani na zagładę, czy może nasza przyszłość jest jednak bardziej optymistyczna?"Kolejne arcydzieło jednego z moich ulubionych autorów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak liczby opisują fundamentalne siły kształtujące życie człowieka, powinieneś przeczytać tę książkę. To prawdziwy tour de force! "

Bill Gates"Ta książka w stu procentach spełnia obietnicę zawartą w swoim tytule – to chyba najlepsza możliwa rekomendacja."

Simon Ings, „New Scientist”"Jeśli jesteś zatroskany o naszą przyszłość i rozsierdzony tym, że nie robimy wystarczająco dużo, by o nią zadbać, przeczytaj, proszę, tę książkę."

Paul Collier, autor książki „The Future of Capitalism”"Bardzo pouczająca książka, otwierająca oczy na wiele zagadnień."

Ha-Joon Chang, autor książki „23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie”Powyższy opis pochodzi od wydawcy.