Informujemy, że serwis ten wykorzystuje pliki Cookie. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.
Wersja mobilna [przełącz]

Urszula Sipińska - Zabaw się w mój świat

Flaga Polska 24 września 2021, piątek
Arysta: Urszula Sipińska
Wytwórnia: Warner Music
Pop

Jubileuszowa edycja albumu "Zabaw się w mój świat" Urszuli Sipińskiej, wydana na czarnym CD z okazji 65-lecia Polskich Nagrań. Do wydawnictwa dołączono książeczkę z komentarzem tej fascynującej piosenkarki.
"Ta płyta była grana i śpiewana za "środkowego" Gierka, 46 lat temu! (... ) Do studia Polskich Nagrań weszło kilkunastu fantastycznych muzyków. Ludzie Alka Maliszewskiego i legendarne już dziś ERGO BAND".
Jeden z bezimiennych wycinków prasowych z połowy lat 70. głosił, że Urszulę Sipińską – po współpracy z Piotrem Figlem – najbardziej interesuje ostry rock. Kto jednak spodziewał się przenoszenia na
polski grunt brzmień Deep Purple czy Black Sabbath poczułby się mocno rozczarowany. Z tym ostatnim zespołem nowe wcielenie artystki łączyła jedynie owa czerń, bo to właśnie czarna muzyka z pogranicza
funku i soulu stanowiła główną inspirację jej nowych poczynań.
"Zabaw się w mój świat", otwiera niecodzienna, soulowa adaptacja ludowej "Kukułeczki" z fenomenalnymi chórkami Alibabek. Urszula Sipińska udowodniła nią słuchaczom (i samej sobie), że z prostej, ludowej piosenki da się zrobić porywający, nowocześnie brzmiący utwór. Nawet jeśli forma nieco przerasta w nim treść. To było zamierzone doświadczenie – tłumaczyła później. Muszę powiedzieć, że ani przez chwilę nie żałowałam, że zrobiłam ten utwór. We wszystkich krajach, w których śpiewałam, "Kukułeczka" wzbudzała najwięcej braw. Płyta przyniosła kilka dużych przebojów, jak choćby piękną, lekko beatlesowską balladę "Wołaniem wołam cię" czy podbarwione folkowe "Komu weselne dzieci". W programie płyty znalazła się też piosenka "Gdzie nie ma nas", powszechnie znana w instrumentalnej wersji, otwierającej przez wiele lat kasety testowe dołączane do magnetofonów Kasprzaka i Diory.
"Kochani... gdybyście zechcieli powspominać ze mną, to... zabawcie się w mój świat... proszę".
Urszula Sipińska

Lista utworów:
1. Kukułeczka 3:02
2. Wołaniem wołam cię 5:22
3. Komu weselne dzieci 3:56
4. A kiedy ludziom ludzi brak 3:30
5. Świat moich kilku lat 3:35
6. Zabaw się w mój świat 3:28
7. Pod moim dachem mieszkał ptak 3:13
8. Moja mama grała mi 3:39
9. Gdzie nie ma nas 4:33
10. Fortepian w rzece 3:20